New World alınır mı?

Oyunu 130 saat deneyim etmiş biri olarak bence almayın, oyunun içeriği bir MMORPG için çok çok az. Sürekli aynı tip düşmanlarla kapışıp, saatlerce aynı şeyi yaptığın bir oyun New World ve ayrıca teknik olarak da iyi bir iş değil.

Yeni bir güncellemeden bahsediliyor yeni serverlar her şey sil baştan gibi bu içeriklerden haberdar bir şekilde güncel mi yorum yaptınız? Oyunu ben de almak istiyorum fakat gördüğüm yorumlar beni çok durdurdu.

Merhaba, Steam da %50 indirimle yer alan New World 88 liraya satışta. Sizce alınır mı? Daha önce Black Desert denemiş ve beğenmemiş biri olarak MMORPG açlığımı gideren bir oyun olabilir mi? Daha öncesinde tera, neverwinter, Metin2 gibi oyunları oynamış birisiyim. Ek olarak sistemim hangi ayarlarda +60 FPS verir.
Ben çabuk sıkılmıştım. Bence alınmaz. 😳

Yeni bir güncellemeden bahsediliyor yeni serverlar her şey sil baştan gibi bu içeriklerden haberdar bir şekilde güncel mi yorum yaptınız? Oyunu ben de almak istiyorum fakat gördüğüm yorumlar beni çok durdurdu.
Al ben aldım oynadım baya dolu oyun gayet iyi gözlemlediğim bu.

Eğer chill bir oyun tarzı arıyorsan, günde yarım saat veya bir saat dolaşayım falan diyorsan oynayabilirsin. Ama hardcore bir mmorpg arıyorsan, ben emek vermek istiyorum diyorsan Black Deserta yönlendirebilirim seni New Worlde göre artı olarak karakter tasarımları skillerini sayabiliriz. İddia ediyorum başka hiç bir mmorpg de karakterlerin skilleri olsun tasarımları olsun bu kadar güzel bir içerik göremezsin. Diğer bir artı ise New World de yaratık keserek grind yapma mantığı yok maalesef. New Worlde göre eksileri ise;
-New World de dolaşırken hayatta kalma oyunu oynuyormuş gibi bir hissiyat vardı çok hoş bir detaydı.
- life skill kısmı biraz daha kötü. New Worldde mesela dağa çıkıp maden toplayabiliyorsun verdiği his yaşattığı atmosfer daha gerçekçiydi Black Desertda ise gene aynı içerikler var hatta çeşit olarak da fazla ama hissiyat bakımından 1 derece zayıf.
-New World e oranla bölge ele geçirme savaşları gene 1 derece zayıf ama telafi ediyor. Savaş başlamadan kendi kaleni inşa ediyorsun, klan fillerini kalenden çıkarıp düşmana taarruz edebiliyorsun, kalene alev silahı mancınık vs. ekleyebiliyorsun.

Bunların haricinde iki oyunun da grup olarak Pvp si çok güçlü birbirleriyle yarışırlar. Bireysel PvP ise iki oyunda da bir o kadar zayıf. Bunların çeşitli sebepleri var New World de ilk olarak oyuncu kalmadı maalesef. İkinci olarak oyunda emek sistemi olmadığı için oyuncu sadece birkaç kere Pvp açıp belirli görevlerini yapıp top tier itemlerini alıyor ve pvp nin yüzüne bir daha bakmıyor.
Black Desert daki bireysel Pvp sıkıntısı ise güçlü olanın aşırı derecede güçlü olmasından kaynaklanıyor.
Benim tavsiyem iade edip Black Deserta geçebilirsin. Oyunu Steam üzerinden almak yerine BlackDesert.naeu sitesinden al böyece Türkiye sunucusunda oynamak yerine kalabalık bir şekilde oynayabilirsin.
hala bunu görür müsünüz bilmem ama black desert bir 8 saat civarı oynadım sarmadı neden bilmiyorum kendimi mmorpg seven biri olarak görüyorum ama nedenini anlayamadım belki sürekli elimden tuttuğu içindir sürekli yolu gösteriyor araştırma hissi daha hoş geliyor ve ya gerçekten kasılma ve skill ağacı detayları başta zayıfken ilerde devasa büyüler hamleler yapma black desert'da bunları sunuyor mu fazla mı erken pes ettim?

Geri
Yukarı