New world ayarları yükseltince oyundan atıyor

anifraxe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar, oyun daha yeni çıktığı için olabilecek bir hata olduğunun farkındayım. Ben sadece bu sorunu benden başka yaşayan var mı diye merakımdan bu konuyu açıyorum. New world oynarken ayarları en yüksek ayarlara alır almaz oyundan atıyor direkt kapanıyor. Başka bir oyunda da bu sorunu yaşıyor muyum emin değilim deneyimleyecek vaktim olmadı. Daha doğrusu başka yüksek sistem isteyen oyun indirip deneyecek vaktim olmadı.

Sistemim:
AMD Ryzen 5 2600 (stok soğutuculu) termal macununu değiştireli 1 2 ay anca olmuştur. %40, %50, %55-60 yüke giriyor oynarken sıcaklık 69 derece civarları. 70'i geçmiyor 70'e çıkmıyor.

ASUS Phoenix GTX 1660 Ti çok ısınan bir model olduğu için bunun sıcaklığından dolayı oyundan atıyor diye algılamayın sıcaklık değerleri karta göre normal. %100 yükte 82-85 derece arası genelde 82-83 derecede kalıyor.

16 GB 3000 MHz RAM 10 GB'ı kadarını kullanıyor.

Ayrıyeten eklemek istedim;

Oyundan atınca herhangi bir hata vermiyor ama bazen crash verdiğine denk geldim. Her zaman crash verse girer ekran görüntüsünü alırım ama dediğim gibi nadiren crash veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1635303876135.png

Oyun kilitleniyor ve bu şekilde hata raporu alıyorum.

Eki Görüntüle 1199419

Oyun kilitleniyor ve bu şekilde hata raporu alıyorum.
Ayarlarınızı düşürün
Hocam bu sorunu yaşayanlara bir sorum var. Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Ben Win11 kullanıyorum, Forza Horizon 5'de de aynı şekilde ayarları yükseltince oyundan atıyor. Acaba Windows 11 yüzünden mi bu sorunu yaşıyoruz?

Son düzenleme:
Ayarlarınızı düşürün.
Hocam bu sorunu yaşayanlara bir sorum var. Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Ben Windows 11 kullanıyorum, Forza Horizon 5'de de aynı şekilde ayarları yükseltince oyundan atıyor. Acaba Windows 11 yüzünden mi bu sorunu yaşıyoruz?

Hocam ben oyunu dden C ye SSD'ye aldım düzeldi galiba epeydir atmıyor.

Geri
Yukarı