Newegg üzerinden Türkiye'de bulunmayan ürün tavsiyesi

Yiğit KAMURAY

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul / Maltepe / İdealtepe Mahallesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
https://yehetto.shrib.com/#Sistemim

GPU: Palit GameRock RTX 3080 10 GB
CPU: Intel Core i7-12700K
RAM: G.Skill Trident Z Royal Silver 4x16 GB (64 GB) 4000 MHz CL18
MoBo: MSI Z690 Tomahawk WiFi

SSD #1: PNY CS3030 500 GB
SSD #2: WD Blue 500 GB
SSD #3: SanDisk Ultra 4 TB
SSD #4: SanDisk Ultra 2 TB
HDD #1: WD Black 6 TB 7200 RPM CMR (FZBX)
HDD #2: WD Blue 2 TB 5400 RPM CMR (EZRZ)
HDD #3: WD Blue 1 TB 7200 RPM CMR (EZEX)
HDD #4: WD unlabelled 10 TB
Merhabalar, iyi sosyaller!

Sistemime 32GB Trident Z Royal RAM alacağım. 1900TL tutuyor vergi dahil ancak 200TL kargo parası istiyor. 2500TL üzerinde 200TL olan kargo parasını almıyor, yani 600-1000TL aralığında Türkiye'de bulunmayan sistem parçası önerebilir misiniz? Tercihim sıvı soğutmadır ama başka bir üründe olur. Kesinlikle beyaz olmalı beyaz sistem kuracağım için.

Bu arada alacağım ürün şu sizce nasıl? @Mithat Berhan @MisakiTaro

Modelin çipi hakkında bilgi bulamadım. :D Anca alt gecikme değerlerine bakarak Hynix CJR olduğunu söyleyebilirim. B-Die Finder'ın sitesinde de bulamadım. CJR RAM de gayet iyidir.

Sıvı soğutma ne renk olsun?
Beyaz olsun. Tier 1 sayılan 1056TL'ye Enermax LIQMAX III var 360mm ama emin olamadım.

Merhabalar, iyi sosyaller!

Sistemime 32GB Trident Z Royal RAM alacağım. 1900TL tutuyor vergi dahil ancak 200TL kargo parası istiyor. 2500TL üzerinde 200TL olan kargo parasını almıyor, yani 600-1000TL aralığında Türkiye'de bulunmayan sistem parçası önerebilir misiniz? Tercihim sıvı soğutmadır ama başka bir üründe olur. Kesinlikle beyaz olmalı beyaz sistem kuracağım için.

Bu arada alacağım ürün şu sizce nasıl? @Mithat Berhan @MisakiTaro
Cooler Master MasterLiquid ML360P Silver Edition CPU Cooler - Newegg.com hocam gümrük olayını nasıl hallediyorsunuz?

Sıvı soğutma biraz zor malesef. Özellikle beyaz olması zor. Çünkü, beyaz zaten 1000TL'ye kadar yaklaşık 3-4 adet var. Onlar da Türkiye'de bulunan ürünler. Yine de bakabilirsiniz diye düşünüyorum. Enermax LIQMAX III. İşlemcinizi falan bilmediğim için kesin bir şey diyemeyeceğim zaten.

Sıvı soğutma biraz zor malesef. Özellikle beyaz olması zor. Çünkü, beyaz zaten 1000TL'ye kadar yaklaşık 3-4 adet var. Onlar da Türkiye'de bulunan ürünler. Yine de bakabilirsiniz diye düşünüyorum. Enermax LIQMAX III. İşlemcinizi falan bilmediğim için kesin bir şey diyemeyeceğim zaten.
10400F var ancak 11. nesilde 11600K/11700K/11900K alacağım. 1000TL'yi aşabiliriz sıkıntı yok kaliteli olduğu sürece. Sadece satın alma süremi geciktirir. Sıvı soğutmada kaliteli olduğu sürece 3000'e bile çıkarım ama 2 ay geç alırım.
İyimiş. Amazon gibi olması sevindirdi beni.
Aynı mantık Newegg'de Amazon gibi büyük ve kaliteli bir şirket.

@Yiğit KAMURAY LiqMax III çok iyidir. Ancak çok güçlü bir işlemci takacağınız için Lian Li Galahad alabilirsiniz bütçeyi zorlayarak.

Biraz daha araştırıyorum. ZoomFlow 360X var ancak beyazının stoğu kalmamış.

@Yiğit KAMURAY LiqMax III çok iyidir. Ancak çok güçlü bir işlemci takacağınız için Lian Li Galahad alabilirsiniz bütçeyi zorlayarak.

Biraz daha araştırıyorum. ZoomFlow 360X var ancak beyazının stoğu kalmamış.
Zaten en erken 18'inde alabilirim 4 gün sonra. Sıvı soğutma için acelem yok 11. nesil çıkana kadar alayım veya çıktığında yeterli. RAM bir tık acele o kadar.

@Fatihh_ hocamın yolladığı 1900TL'ye gümüş olanın görüntüsü çok hoşuma gitti. Tier 1 AIO olarak geçiyor Linus Tech Tips Forum'da ancak fiyatına göre iyi midir emin olamadım. Tipi baya hoşuma gitti bütçemi zorlar ama performansı iyiyse onu düşünebilirim. Ne dersiniz?

Geri
Yukarı