Newegg'den alınan ürün nasıl garantiye gönderilir?

JusTaUseR

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İyi günler. Bildiğiniz gibi kara cuma yaklaşıyor ve bizim ülkede genelde fiyatları arttırıp kara cumada eski fiyatına satıyorlar. Ben de urt dışından Newegg'den alayım dedim. Seçili ürünlerde de kargo bedava olunca 3070 XC3'ü 5600 TL'ye bulabiliyorsunuz. Kara cumada çok daha ucuz olur tabii. Ama sorun şu ki ben bu kartı alsam ve bir sorun yaşasam garantiye kartı nasıl göndereceğim, sorun yaşadım ve iade veya değişim istiyorum, bunu nasıl yapacağım? Kargo masrafını kim ödeyecek? Markaya mı danışacağım yoksa Newegg'e mi? Kafamda deli sorular :D. Cevaplayabilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer marka EVGA ise onlarla iletişime geçip çok rahat yardım alabiliyorsun diye biliyorum. Zira onların garantisi global garanti. Ve Apple gibi herhangi bir problem de direkt değişim veriyorlar. Tamirat olayları da yok. Kargo masraflarını da onlar karşılıyor. Ancak sen yine de araştır. Son yıllarda umarım değişmemiştir politikaları.

@JusTaUseR
Bir arkadaşım 2 yıl önce böyle yazmıştı.
Desktop 1-11-2020 15-11-11-191.png

Tabi yakın zamanda alışveriş yapıp sorun yaşamayan varsa bilemiyorum.

Eğer marka EVGA ise onlarla iletişime geçip çok rahat yardım alabiliyorsun diye biliyorum. Zira onların garantisi global garanti. Ve Apple gibi herhangi bir problem de direkt değişim veriyorlar. Tamirat olayları da yok. Kargo masraflarını da onlar karşılıyor. Ancak sen yine de araştır. Son yıllarda umarım değişmemiştir politikaları.

Hocam WD'nin sn750 500 GB modelini de 600 TL'ye buldum oldukça ucuz. Acaba onlarda da var mı böyle bir şey?
@JusTaUseR
Bir arkadaşım 2 yıl önce böyle yazmıştı.
Eki Görüntüle 722598
Tabi yakın zamanda alışveriş yapıp sorun yaşamayan varsa bilemiyorum.

Kargo bedava ve üründen alınan vergiyi de hesapladım %18. tüm sistemi oradan toplamayabilirim o sebeple 1500 Euro tutmaz. Benim tek endişem garantiye nasıl yollayacağım bir şey olursa.
Ben de aslında Amazon'u düşündüm fakat kargo ücretleri ve yurt dışından alınca vergileri dahil etmedikleri için ürünün gümrüğe takılma olasılığı yüzünden New egg daha mantıklı geldi bana.
Pardon gümrük vergisi de alıyorlarmış. Ama aşırı pahalı oluyor kargoyla beraber.

Son düzenleme:
@JusTaUseR
Anlıyorum, garanti kısmında ise büyük ihtimalle aldığım ürünlerin global garantisi geçerli olur bence.
Bende 29 Ekim'de bakmıştım 5.500'e mis gibi fiyat ülkemizde bu fiyat olsaydı şimdiye almıştım.
Bir de stok yoktu.

Stoklar için kara cumada saniye saniye kontrol edeceğim. Global garanti geçerli de Almanya'ya göndermem lazım ki bu da bayağı pahalı. Eğer onlar karşılarsa sorun yok ama karşılamazlarsa nasıl yapacağım bilmiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı