Newegg'den alışveriş yapamamak

Papara ile sorun yaşamaman gerekiyor, hem direk tek seferde havale yapabilirsin paparaya. Bankaların bu sorunu çözememesi ilginç olmuş.
Şuan Papara'yı deniyorum.

Güncelleme: Çok şükür alabildim arkadaşlar.

1619113494525.png

Son düzenleme:
Merhaba. Bugün bu kasayı almaya çalıştım fakat hem Ziraat hem de İş Bankası kartlarım ile işlemi gerçekleştiremedim. Ziraat, Newegg'de 3D Secure olmadığı için limitiniz yetmiyor diyor ve limitimi saçma bir şekilde arttıramıyorum. İş Bankası ise Newegg'i riskli(!?) olarak gördüğü için otomatik reddediyormuş. Değiştirebilir miyiz diyorum, hayır diyorlar. Paramla hiçbir şey yapamıyorum, çok saçma değil mi? Ne yapmam lazım?
Newegg den alışveriş yapmaya çalıştım banka ödemeyi reddetti uyarısı aldim. Ancak işlem kredi kartımda provizyonda görünüyor 6 gündür sence bu provizyon iptal olur mu yoksa ödemek zorunda kalır miyim?

Hocam elinize ulaşmış galiba kasa. Sorun yaşadınız mı? Kaç günde geldi biraz bilgi verir misiniz?

22 Nisan'da sipariş verdim, 27 Nisan'da İstanbul'a giriş yaptı ve 10 Mayıs sabahı elime ulaştı. UPS'in yanlış belge göndermesi sebebiyle gümrükte oldukça fazla bekledi kasa.

Eğer bu şekilde kasa almayı düşünen varsa ve UPS ile geliyorsa, Gümrüğe girdiği gibi UPS'i arayıp vekaletname belgesi isteyin. Bana yetki belgesi yolladılar. 1500€ üzeri olduğu için yetki belgesi değil velaketmane yollamanız gerek.

22 Nisan'da sipariş verdim, 27 Nisan'da İstanbul'a giriş yaptı ve 10 Mayıs sabahı elime ulaştı. UPS'in yanlış belge göndermesi sebebiyle gümrükte oldukça fazla bekledi kasa.

Eğer bu şekilde kasa almayı düşünen varsa ve UPS ile geliyorsa, Gümrüğe girdiği gibi UPS'i arayıp vekaletname belgesi isteyin. Bana yetki belgesi yolladılar. 1500€ üzeri olduğu için yetki belgesi değil velaketmane yollamanız gerek.
Ha bir de onu soracaktım. 1500 Euro ya da Dolar sınırı var sanırım. Bunu aşarsak vergi vs işlemi nasıl oluyor? Mesela siz neweggden kaça aldınız ve toplam kaça geldi? Ekstra ücretler neler?

Ha bir de onu soracaktım. 1500 Euro ya da Dolar sınırı var sanırım. Bunu aşarsak vergi vs işlemi nasıl oluyor? Mesela siz neweggden kaça aldınız ve toplam kaça geldi? Ekstra ücretler neler?
Noter benden vekaletname için 240₺ istedi. Toplam 26.600₺ diyelim biz yuvarlak hesap. Ekstra bir şey ödemedim.

1500€'yu aşınca UPS gümrük işlemlerini kendisi hallediyor. Sizden sadece vekaletname vermenizi istiyorlar. Belgeyi de UPS ile iletişime geçerek alabilirsiniz. Noter'den onaylayıp hem dijital hem fiziksel olarak yollamanızı isteyecekler.

Ben buradan 2 ay önce 16.500 TL'lik bilgisayar aldım.
Ticari Ziraat Bankası sanal kredi kartıyla almıştım.
Limit oluştururken USD olarak limit oluşturuyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı