JavaScript Next.js güvenlik sorunu nasıl düzeltilir?

Tokmako

Centipat
Daha fazla  
Merhaba! Daha önce forumda şöyle bir konu paylaşmıştım ( Web Builder )

Projeyi hâla geliştirmeye devam ediyorum. Ancak büyük bir sorunla karşılaştım. Sorun şu ki kullanıcılar sayfayı farklı kaydederlerse benim editörümüde aynı zamanda.
Kaydetmiş oluyorlar. Yani normalde sayfayı farklı kaydettiklerinde veya siteyi başka bir arayüzde açmaya çalıştıklarında editörün çalışmaması lazım.

Örneğin benim projeme örnek şöyle bir site var Webflow: Create a custom website | No-code website builder

Eğer ki bu sitede giriş yaptıktan sonra editör bölümündeyken siteyi farklı kaydet yapsanız bile indirdiğiniz dosya çalışmıyor. Editör açılmıyor.
Ancak ben de dediğim gibi sayfayı farklı kaydederseniz editör aynı şekilde çalışmaya devam ediyor.
Projenin bu şekilde kopyalanıp çalınmasını istemem açıkçası nasıl bir yol izlemeliyim? Nerede hata yapıyorum?

Uglify.
Tarayıcı tarafına JS'e bütün her şeyi aktarılırken yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Ya da kodu server-side olarak bir şekilde değiştirmeniz gerekmekte.

Uglify.
Tarayıcı tarafına JS'e bütün her şeyi aktarılırken yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Ya da kodu server-side olarak bir şekilde değiştirmeniz gerekmekte.

Webflow gibi sitelerin bunu nasıl başardığını merak ediyorum.Ayrıca ne tür önlemler alabilirim nasıl kodu karışık yaparım ?

Site muhtemelen server-side mantığı ile çalışıyordur, ayrıca uglify edilmiş haldedir site. Yani online olarak gerçekten adamların sunucusundan bir veri istemeden bir şey yapamıyorsun.

Site muhtemelen server-side mantığı ile çalışıyordur, ayrıca uglify edilmiş haldedir site. Yani online olarak gerçekten adamların sunucusundan bir veri istemeden bir şey yapamıyorsun.
Yani bu da 100% çözüm değil sanırım.Eğer ki biri bu online kontrol etme kodlarını silerse yine de siteyi çalıştırabilir.Doğrumu anlamışım ?

Yani bu da 100% çözüm değil sanırım.Eğer ki biri bu online kontrol etme kodlarını silerse yine de siteyi çalıştırabilir.Doğrumu anlamışım ?
Silerseniz tamamen çalıştıramazsınız. Bir çok şey kontrolden geçiyor istisna olmadan.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı