Javascript güvenlik açıklarıyla mi dolu?

Makaleler
3
Merhabalar, Javascript hakkinda araştırma yaparken bazı kişilerin Javascript'de bolca güvenlik açığı olduğunu söylüyorlardı. Gerçekten de güvenlik açıkları fazla mi?

Güvenlik açıkları fazla olsa neredeyse bütün hybrid geliştirme frameworkleri ve çoğu website risk altında olurdu. Sanmıyorum.
Ben de öyle düşündüm ama buna da yanıtları vardı. Bu tür insanların farklı metodlarla güvenlik açıklarını kendileri gidermeye çalıştıklarını söylüyorlardı. Ama işte söylediğin şey aklıma gelince doğruluğuna şüphe ile yaklaşıyorum.

@bitwise hocamın tavsiyesinden ve araştırmalarımdan edindiğim bilgilere göre JavaScript muadillerinden daha başarılı ve güvenli.
Evet güvenlik açıkları var. Minecraft'da bunun en yaygın örneği.
Minecraft Java ile yazıldı ve Java çoğu programlama dillerinden daha iyi korunuyor. Ayrıca geliştiricilerin buglarını koskoca Java'ya (ve JavaScript'e) bağlaman çok cahilce.

Son düzenleme:
@bitwise hocamın tavsiyesinden ve araştırmalarımdan edindiğim bilgilere göre hayır.

Minecraft Java ile yazıldı ve Java tüm programlama dillerinden daha başarılı.
Ya aslında progranlama dilleri şasidir. Bu şasiyi birer canavar araçlara dönüştürmek ise yazılımcının elinde. Yanı ben böyle düşünüyorum.😃

Dilden çok dilin nasıl kullanıldığı önemli.Örneğin client kısmından server kısmına giden verilere hiç ellemeden alırsan veya client kısmında javascript ile bakıp server kısmında bakmazsan bu senin suçun.

Yeni konular

Geri
Yukarı