NFS Heat DirectX hatası

İşletim sistemi
Windows 10

4Ames

Centipat
  • İşlemci: Intel i5 - 4200M 2.50GHz 4 Core
  • Ekran kartı: NVIDIA GT740M 2 GB VRAM
  • RAM: 8 GB
Selamlar, öncelikle oyunun minimum gereksiniminden az bir sistemle oynuyorum, 30 FPS falan alıyorum ama yine de oynamayı çok seviyorum bu oyunu. Ama beni bundan bezdiren hatalar alıyorum. İlk olarak oyunu indirdiğimde iyice FPS arttıran ayarlar yaptım NVIDIA denetim masası, Windows ayarlar, oyun içi ayarlar falan FPS az çok arttırdım ve oynamaya başladım. İlk olarak oyunu normal oynarken bir anda"DirectX Error" diye bir hata mesajı aldım. (Fotoğraf koymayı becerebilirsem atacağım buraya) hata da şu yazıyor:

"The video card has been physically removed from the system, or a driver upgrade for the video card has occurred." > "Grafik kartı fiziksel olarak sistemden ayrıldı, veya sürücü güncelleştirmesi meydana geldi."

Şimdi en garip kısmı burada başlıyor. Bu hatayı aldım tamam çözümünü araştırayım dedim kimisi işte Regedit'e bazı dosyalar ekle, ekledim sürücüyü güncelle -zaten güncel- güncelledim falan tamam. Girdim oyuna yüklenme ekranında anında kapanmalar, marketten araba parçası aldığımda birden kapanmalar, yolda giderken map'i açtığımda birden gitmeler falan acayip tilt oldum. Üstüne bir de tekrar girdiğimde normal yolda giderken aniden oyunun donması. CTRL+alt+Del hiçbir şey işe yaramıyor tek çözüm tuştan kapatmak. Böyle hatalarla karşılaştım. Şimdi bunları nasıl çözdüm? (Yani geçici olarak) ona gelelim.

Oyunu sildim, yükledim açtım oyunu hiç sıkıntı yok akıcı hatta oyunu böyle bir 40 dk falan oynadıktan sonra bayağı akıcı oldu 40 50 FPS çıkmıştır herhalde. Her neyse, oynadım falan sonra kapattım oyunu sonra oynamak üzere. İkinci açılışta yaklaşık 15-20 dk oynadıktan sonra yine bu DirectX hatası. Tamam yine çözüm aradım falan aynı şeyler yok yine bu hatadan sonra aynı şekilde aniden kapanmalar, donmalar aynı şekilde devam. Bu sefer Driver'ı sildim yükledim tekrardan en son sürüme. Yine açtım oyunu bu sefer yine akıcı hiç sıkıntı yok (yaklaşık 10 saat, abartmıyorum cidden 10 saat oynadım) sonra kapattım. İkinci açılışta ne mi oldu. Sizce? Yine aynı şekilde donuyor kasıyor kapanıyor bezdim artık. Nerede ararsam yok çözümü en az 5 saatimi verdim çözümü için ama nafile.

Acaba PC'ye zarar mı veriyorum bu şekilde, yani donması, kapanması zarar mı veriyor da otomatik kapanıyor, ama eğer zarar veriyorsa neden 10 saat oynadığımda hiçbir sorunla karşılaşmadım? Aşırı mı ısınıyor? MSI Afterburner ile baktım oyunu 15 dk oynadım işlemci derecesi 78-82 idi yine kapandı, yine Afterburner ile baktım bu sefer 2 saat oynadım dondu işlemci sıcaklığı ise 86-88 falandı. Yani cidden anlam veremiyorum çok iyi de anlamıyorum bu konulardan. Sadece NFS Heat olarak değerlendirmeyelim araştırdım bazı oyunlarda da oluyormuş, Just Cause 4, Battlefield 1 falan.

Çözümü bilen varsa yazsın doğru veya yanlış önemli değil yeter ki şu sorunu bir türlü çözeyim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (21).png
    Ekran Görüntüsü (21).png
    190,3 KB · Görüntüleme: 253
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı