NFS Heat oynarken sistem kapanıyor

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar NFS Heat oynarken bilgisayar durduk yere kendini kapatıyor.
RAM kullanımı = 6.6
Ekran kartı sıcaklığı = 65.
Islemci sıcaklığı = 85 civarı.
Power 550W işlemci. Ryzen 5 2600X, RAM 8 GB G.Skill 3600 MHz RAM, ekran kartı GTX 970. sistemde sorun var mi diye hepsini benchmark ile test ettim hiçbir seyde sorun yok. Power mı yetersiz kalıyor anlamadim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU kaynaklı olabilir. Tam modeli nedir?

Arkadaşlar NFS Heat oynarken bilgisayar durduk yere kendini kapatıyor.
RAM kullanımı = 6.6
Ekran kartı sıcaklığı = 65.
Islemci sıcaklığı = 85 civarı.
Power 550W işlemci. Ryzen 5 2600X, RAM 8 GB G.Skill 3600 MHz RAM, ekran kartı GTX 970. sistemde sorun var mi diye hepsini benchmark ile test ettim hiçbir seyde sorun yok. Power mı yetersiz kalıyor anlamadim.
İşlemci OC yapıldı mı? Stabil olmayan OC ile yüksek yük altında bu tip sorunlar olabiliyor. CPU kullanımı 100'e yakın ( ekran kartını %100 kullanıyor varsayıyorum) ve PSU 80+ bir PSU değilse direk kafa kafaya kalabilir bu sistemde.

PSU kaynaklı olabilir. Tam modeli nedir?

Power Boost 550W 80 Plus. Valorant'ı Full ayarda oynuyorum sorun olmuyor. Acaba güç gerektiren oyunlarda kendini mi kapatıyor zorlanınca. Çünkü işlemci 120v a kadar cıktı.
İşlemci OC yapıldı mı? Stabil olmayan OC ile yüksek yük altında bu tip sorunlar olabiliyor. CPU kullanımı 100'e yakın ( ekran kartını %100 kullanıyor varsayıyorum) ve PSU 80+ bir PSU değilse direk kafa kafaya kalabilir bu sistemde.

Reis 120v a kadsr çıktı ama 80 Plus sertifikalı. Acaba 550W yetersiz mi kalıyor çünkü ekran kartı 8+6 pin tek başına zaten.

Büyük ihtimalle evet hocam. Yetersiz güç nedeniyle oluşmuş.

NFS Heat olduğundan ısınıyor işlemciniz. Bence 85 çok fazla. Ayrıca yüksek ihtimal PSU kaynaklıdır.

Reis benchmark testinde 87'yi gördü daha sonra bu komu hakkında iyi bilen birine sordum stok fan ike 87 çok iyi derece dedi. Ama GTX 970 çok güçlü 8+6 pin OC Edition. Islemci de yüksek Watt olunca sanırım PSU 550W yetmedi.
Hocam işlemciyi tam kullanıyordu NFS bende.
Aynen bende de ama 2600x neden bu denli zorlansın ki .
Büyük ihtimalle evet hocam. Yetersiz güç nedeniyle oluşmuş.

Çünkü fanlar dönmeye devam ediyor bilgisayarın LED'ler yanıyor ama sistem kendini direk kapatıyor. Benchmark testleri yaptım hem işlemci hem ekran kartı hem RAM %100 SE hiçbir sıkıntısı olmuyor. Ama benchmarkta çalıştırıp neden oyunda atiy o anlamıyorum.

Reis benchmark testinde 87'yi gördü daha sonra bu komu hakkında iyi bilen birine sordum stok fan ike 87 çok iyi derece dedi. Ama GTX 970 çok güçlü 8+6 pin OC Edition. Islemci de yüksek Watt olunca sanırım PSU 550W yetmedi.

Aynen bende de ama 2600x neden bu denli zorlansın ki .

Çünkü fanlar dönmeye devam ediyor bilgisayarın LED'ler yanıyor ama sistem kendini direk kapatıyor. Benchmark testleri yaptım hem işlemci hem ekran kartı hem RAM %100 SE hiçbir sıkıntısı olmuyor. Ama benchmarkta çalıştırıp neden oyunda atiy o anlamıyorum.
Olay günlüğüne bakar mısın hata, uyarı var mı?
Sadece ekran kartı mı devredışı kalıyor onu öğrenelim. Ayrıca aynı oyunda grafik ayarlarını en düşüğe alıp varsa fps limiti koyup deneyebilirsin. Ekran kartının çok güç çekmemesi için.

Olay günlüğüne bakar mısın hata, uyarı var mı?
Sadece ekran kartı mı devredışı kalıyor onu öğrenelim. Ayrıca aynı oyunda grafik ayarlarını en düşüğe alıp varsa fps limiti koyup deneyebilirsin. Ekran kartının çok güç çekmemesi için.
Olay günlüğüne nerden bakmam gerek size zahmet söyler misiniz .

Geri
Yukarı