NFS Heat R5 3500X yüksek CPU kullanımı

Stokeley

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sin City
Aynı sistemde rahat oynandığı videolar var. 1080p Ultra ayarlarda hep bu değerleri alıyorum. Ayrıca oyun başladığı ilk zamanlar ufak takılmalar da oluyor.

NEEDFORSPEED.png

Nasıl çözebilirim?

Büyük ihtimalle işlemcinin 6c/6t olmasından kaynaklanıyor. Bu konuda aynı sorunu iki kişi daha yaşamış ve sistemleri sizinki ile aynı.

Aynı işlemci bende de var yük altında en fazla 58 derece gördüm üstelik stock soğutucu ile aslında sorun işlemci de değil oyunların optimizasyon sorunlarında sana tavsiyem işlemci üzerindeki yükü azaltmak için tüm oyunları Ultra'da oyna olabildiğince ekran kartına yüklen.

Aynı işlemci bende de var yük altında en fazla 58 derece gördüm üstelik stock soğutucu ile aslında sorun işlemci de değil oyunların optimizasyon sorunlarında sana tavsiyem işlemci üzerindeki yükü azaltmak için tüm oyunları Ultra'da oyna olabildiğince ekran kartına yüklen.
NFS Heat'te sorun yaşayan bir arkadaş 2k çözünürlüğe çekerek bi nebze çözmüştü. Maalesef monitörüm desteklemiyor.

Ayrıca stok soğutucu ile 58 derece mi? 🤯 Hocam bana kule tipi aigo marka bir soğutucu monte edip göndermişlerdi. Mafia 1 gibi oyunlarda 70-75 derece rahat görüyorum yani.
Büyük ihtimalle işlemcinin 6c/6t olmasından kaynaklanıyor. Bu konuda aynı sorunu iki kişi daha yaşamış ve sistemleri sizinki ile aynı.
O konuya ben de yazmıştım evet. Yapacak bir şey yok o zaman.

Kasanın hava akışının pek iyi olduğunu düşünmüyorum Dark Guardian var bende tamamen mesh yapıda 6 fan var önde 3 içeri üflüyor üstte 2 ve arkadaki 1 de egzoz olarak kullanıyorum dediğiniz doğru 2K ya alırsanız yük azalacaktır işlemcide 1080p de yükü azaltmak için her oyunda grafik kartına yüklenin.

Geri
Yukarı