NFT'ler saçma mı?

"Evet, bir resim nasıl o kadar pahalıya satılabilir ki! Hem ben onu ekran görüntüsü alıp kullanıyorum!"

Peki ya bitcoin ve türevleri? Sizce kim ilk çıktığında bu saçmalığa inanıp yatırım yapmıştır ki? Birisi pizza aldı birisi Wolfteam'de kasa.

Açıkçası ben saçma bulmuyorum. Gerçek sanat eserleriyle aynı denilebilir sadece birisine fiziksel bir şekilde sahip olabiliyorken birisi ise sanal bir sanat eseri.

"Evet, bir resim nasıl o kadar pahalıya satılabilir ki! Hem ben onu ekran görüntüsü alıp kullanıyorum!"
Ben de bit pazarından Mona Lisa tablosu satın alıyorum.

Alan alıyor, satan satıyor. İnsanlar bu işten az ya da çok para kazanıyor. Hayatında bir kez olsun içinde bulunmamış insanlar da çok saçma vs. gibi yorumlar yapıyor. Günün sonunda bu işten milyoner olan da var eser koyup hiç satamayan da. Akıllı oynayan öyle ya da böyle parasını kazanıyor. Para kazandıktan sonra saçma olup olmamasına bakmıyor.

Bence NFT saçmalık değil ama metaverse yaşadığımız dönem içerisinde saçmalık. NFT için yeterli altyapı var ama yaşadığımız dönem içerisinde metaverse için yeterli altyapı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı