Nicehash'da madencilik yapmak legal mi?

• Konuyu başlatan Dom
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 7B

Dom

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, 2 tane 1080 ti ekran kartım var ve bunlarla mining yapmak istiyorum. Nicehash üzerinden mining yapıp Bitcoin'i BTCTURK'e aktarıp nakite çevirmek legal bir iş midir ve BTCTURK'de hesap onayı için kimlik önü arkası fotoğrafını ve kimlikle selfie istiyorlar, günü tarihi ve BTCTURK yazılı A4 kağıdı ile sizce güvenilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bitcoin ile oyun itemi satan sitelerden item alın. Sonra itemleri TL ile satın. Örneğin Steam'a bitcoin ile para yükleyin sonra item alıp onları Bynogame sitesinde veya başka bir sitede TL üzerinden satın ve parayı kartınıza çekip kullanın.

Neden bu kadar dolambaçlı bir yol izleyesin ki? Kripto para madenciliği ne legal ne de illegal. BTCTurk gibi kripto para sitelerinden ödeme almanız (ciddi olmayan meblağlar) size sorun çıkarmaz. BTCTurk güvenilirliği kanıtlanmış, sağlam bir kripto para borsasıdır. Ayrıca elektrik fiyatlarının artışı, gelirin düşmesi sonucu kripto para madenciliği kart fark etmeksizin Türkiye şartlarında kârsız bir iştir. Boşuna kartlarınızı yormayın.

Neden bu kadar dolambaçlı bir yol izleyesin ki? Kripto para madenciliği ne legal ne de illegal. BTCTurk gibi kripto para sitelerinden ödeme almanız (ciddi olmayan meblağlar) size sorun çıkarmaz. BTCTurk güvenilirliği kanıtlanmış, sağlam bir kripto para borsasıdır. Ayrıca elektrik fiyatlarının artışı, gelirin düşmesi sonucu kripto para madenciliği kart fark etmeksizin Türkiye şartlarında kârsız bir iştir. Boşuna kartlarınızı yormayın.

Cevabın için teşekkür ederim, amacım ciddi bir para kazanmak değil 2 adet 1080Tİ 1 adet RTX2080 ile başlayıp kartların kendi ücretlerini çıkartacağını tahmin ettim, youtube üzerinden araştırma ve hesaplarıma göre bu kartlar iyi kazıyor iyide elektirik tüketiyor ama zarardan çıkıp kar da bırakıyor, zaten yatırım yapmak değil amacım sadece denemek istiyorum.

Cevabın için teşekkür ederim, amacım ciddi bir para kazanmak değil 2 adet 1080Tİ 1 adet RTX2080 ile başlayıp kartların kendi ücretlerini çıkartacağını tahmin ettim, youtube üzerinden araştırma ve hesaplarıma göre bu kartlar iyi kazıyor iyide elektirik tüketiyor ama zarardan çıkıp kar da bırakıyor, zaten yatırım yapmak değil amacım sadece denemek istiyorum.
Deneyin, denemeyin demiyorum mantıksız diyorum :D Amacınız madencilik değilse neden 1080Ti yanına Rtx2080 Alıyorsunuz onu da anlamış değilim.

İstediğşniz kadar madencilik yapıp çekebilirsiniz. Koinim.com'dan araba parasından çok çekmişimdir sıkıntı olmadı ama 2 tane 1080ti'ın aylık 7/24 çalıştığındakş getirisi yaklaşık 200 tl olacaktır. Yaptığı ses ve ısı sorunu da cabası. Bence gerek yok birinş satıp dolar-altın alsanız daha fazla kazanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı