Nier Automata Alınır mı?

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar, normalde bu tür oyunları hiç oynamadım. En son 2019'un Kasım ayında Devil May Cry 5 oynadım, onda da tam hikayeyi anlayamadım İngilizceyi yarım yapalak bildiğim için. Fakat mekanikleri falan fazlasıyla hoşuma gitmişti. Bu oyunun Türkçe yaması mevcut mu? Değilse de yarım yamalak İngilizce ile hikayesini anlayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bugün yazıklarına göre Türkçe yama bu ay içerisinde çıkacakmış.

1583059827063.png

Ayrıca DMC 5'in türkçe yaması vardı. Oyunu en başlarında sarmadı diye kapatmıştım ama Türkçe olarak oynadığımı hatırlıyorum. Biraz google'larsan bulursun.

Türkçe yama ararken bu başlığa denk geldim biraz geç olacak ama =)
Bu oyundan öte sanat eseri olmuş daha çok çünkü inanılmaz bir atmosferi ve müzikleri var.
Oyunu dün 2b ile ilk kez bitirdim. Oyunun çok fazla ending kısmı var ben A olanı bitirdim.
A bitince B o da bitince C gibi gidiyor hepsi de farklı işliyor.
Açık dünya oyunu olduğu için harita kocaman ama otomatlar sayesinde teleport olunabiliyor.
Ana görev yani direkt yapılanlar haritada 4 nokta ile büyük şekilde belirtiliyor yani yan görev yapmadan bunu yapsanız yetiyor ama yan görev yapacaksanız npc'lerden görev alınabiliniyor.
Oyunu çözmek biraz zaman alabiliyor çünkü oyun sizi bir dünyaya bırakıyor ve ilk zaman ne yapacağınızı bilmiyorsunuz.
Robot öldürüp lvl kasabiliyorsunuz ya da balık tutulabiliyor. Toplanılan eşyalarla alışveriş yapılabiliniyor.
Kamera açısı bölüme göre değişiyor bu belki can sıkıcı olabilir çünkü kontrolü etkiliyor. Bazen üstten bazen yandan oyun oynuyorsunuz. Bazen de yorhalar ile görev yapıyorsunuz.
Mouse topu ile silah ve sağlık gibi işlemler arasında geçiş oluyor.
Grafik konusunda anti-aliasing gibi şeyleri kapatmak gerek çünkü çok kastırıyor kapanınca pürüzsüz.
Çökme sorunları olabiliyor resmi yama yıllardır gelmedi ama mod yapımcıları onu da halletmişe benziyor.
Türkçe yama çıkmış sanırım indirip tüm hikayeleri oynayacağım ama bu çok saat demek cidden oyun haritası devasa.
Sırf müzikleri için oyun oynanabilir zira müzikler öyle bir yapılmış ki oyundaki bir söz o an müzikle birleşiyor ve çok etkileciyi oluyor. Hatta şu an spotify üstünde ost dinliyorum inanılmaz bir müzik yapımı var oyunda.
Kısaca ufak tefek sorunları olsa da tam bir şaheser olabilecek bir oyun.
Alında bu oyunu multiplayer yapsalar ve herkes oyuna girip görev yapabilse mükemmel olur çünkü çok uygun bu konuda.

Geri
Yukarı