NieR: Automata alınır mı?

Hocam 2 gün önce aldım 13 saat oldu şimdiden. Bence 66 TL gayet uygun piyasaya göre. Oyun tarzınıza bağlı tabi sevip sevmemek ve Türkçe yama sıkıntısı var oyunda ama az çok anlaşılıyor. Tarzı biraz farklı benim şimdiye kadar oynadığım oyunlardan.

Dünya dizaynı ve görev yapısı vasat bir oyun. Oyundaki farklı sonları görmek istiyorsanız oyunu en baştan tekrar oynamanız gerekecek. Spoiler olmaması için detayına girmiyorum ama cidden çıldırtır. Bu kadar berbat bir dizaynı nasıl yapabiliyorlar aklınız almaz yani. Onun dışındaki pek çok alanda başarılı. Hikayesinin hatırına oynadım ben de. Müzikleri de hoş. 66 TL için değer.

Tempo değişiklikleri için arada platform modunda oynatması da hoş. Ezber bozuyor pek çok konuda. O yönü de iyi.

Dünya dizaynı ve görev yapısı vasat bir oyun. Oyundaki farklı sonları görmek istiyorsanız oyunu en baştan tekrar oynamanız gerekecek. Spoiler olmaması için detayına girmiyorum ama cidden çıldırtır. Bu kadar berbat bir dizaynı nasıl yapabiliyorlar aklınız almaz yani. Onun dışındaki pek çok alanda başarılı. Hikayesinin hatırına oynadım ben de. Müzikleri de hoş. 66 TL için değer.

Tempo değişiklikleri için arada platform modunda oynatması da hoş. Ezber bozuyor pek çok konuda. O yönü de iyi.
Sanat her tüketiciyi memnun etmek için yapılmaz. 1000 kez benzer Ubisoft formülü yerine özgün bir şeyi tercih ederim şahsen beğenmesem bile. Yönetmenin sanat tercihi böyleymiş derim.

Kesinlikle değer. Bu arada 5 saati geride bıraktım oyunda.

Sanat her tüketiciyi memnun etmek için yapılmaz.

Tamam bu özgünlük anlayışı beni memnun etmedi zaten seni edebilir. Yazdığım her şey kişisel. Bir problem mi var? Zaten pek çok konuda ezber bozuyor diye de belirttim.

1000 kez benzer Ubisoft formülü yerine özgün bir şeyi tercih ederim şahsen beğenmesem bile.
Ezber bozuyor pek çok konuda.

Yazdım zaten.

Yönetmenin sanat tercihi böyleymiş derim.

Yani sen eleştirmezsen ben eleştirmezsem oyun yapımcıları tembel davranır. Bu sefer de beğenmediğin o dizaynı her yerde görmeye başlarsın. Daha çok beğenmezsin. Sevmediğin şeyleri eleştirmekten çekinme ki bu adamlar özgün şeyler ortaya koysun. Beğenip beğenmemek kişisel zaten.

Tamam bu özgünlük anlayışı beni memnun etmedi zaten seni edebilir. Yazdığım her şey kişisel. Bir problem mi var? Zaten pek çok konuda ezber bozuyor diye de belirttim.

Yazdım zaten.

Yani sen eleştirmezsen ben eleştirmezsem oyun yapımcıları tembel davranır. Bu sefer de beğenmediğin o dizaynı her yerde görmeye başlarsın. Daha çok beğenmezsin. Sevmediğin şeyleri eleştirmekten çekinme ki bu adamlar özgün şeyler ortaya koysun. Beğenip beğenmemek kişisel zaten.

İlk defa denenen bir şeyi eleştirmem. Yersiz bence adi üstünde yeni zaten. Önemli olan sonrasında o formülü nasıl geliştirdiğin tekrar mi ettin yoksa ileriye mi taşıdın yoksa hepten mi kötü ettin işte o zaman eleştirilir. Eleştirmen için kiyaslayabileceğin bir şey olmasi gerekir "Böyle olsa daha iyi olurdu." dersen o zaten kişisel tercihe girer. Zaten adam da benim sanatsal vizyonumla uyuşmuyor der geçer. Mesela yapılan ilk oyunu eleştirmeye çalışalım ne diyeceksin level dizaynı kötü, oynanış berbat yapan da der benden başka yapan yok ki kötü olduğunu nasıl bilebilirsin? Demek istediğim bu ya özgün olacaksın ya da halihazırda olan bir formülü ileriye taşıyacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı