Nihai performans, düşük PC'lerde yüksek performans gösteriyor mu?

Lvbel_c5

Picopat
Daha fazla  
Başlıkta belittiğim gibi nihai performans düşük PC'lerde yüksek performans gösteriyor mu?

Hani resimde son sürüm bilgisayarlarda diyor ya.

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış yazmışım hocam özür dilerim. Çekirdekler bazen az görev olduğunda kendini uykuya alabiliyor. Nihai performansta o olayı biraz azaltmışlar. O yüzden gecikme azalıyor doğal olarak. Ama çok gerekli bir şey değil azıcık fark ediyor.

O sorunu quick CPU üzerinden %100 değerine alarak çözebiliyorsun zaten, nihai performansa özel bir durum değil yani.

Yanlış yazmışım hocam özür dilerim. Çekirdekler bazen az görev olduğunda kendini uykuya alabiliyor. Nihai performansta o olayı biraz azaltmışlar. O yüzden gecikme azalıyor doğal olarak. Ama çok gerekli bir şey değil azıcık fark ediyor.
İşlemci çekirdekleri sistem çalıştığı sürece senkron kalmalı. En fazla frekansı düşer.

Heh tamamdır C-State'den bahsediyorsun.
Ben görmemiştim o farkı ama belki yeni sürümlerde doğru olabilir. Ama inan hiç fark etmez neredeyse. En iyi farkı C-State-AC durumunda C-State kapatarak görürsün.

Heh tamamdır C-state'den bahsediyorsun.
Ben görmemiştim o farkı ama belki yeni sürümlerde doğru olabilir. Ama inan hiç fark etmez neredeyse. En iyi farkı C-state-AC durumunda C-state kapatarak görürsün.

Dediğim gibi aynı FPS değerini veriyor. LatencyMon'dan yaptım testleri "average measured interrupt to DPC latency" 4µs iken 2.5µs olmuştu sadece hiç farkı yok.

O sorunu quick CPU üzerinden %100 değerine alarak çözebiliyorsun zaten, nihai performansa özel bir durum değil yani.

Hocamın dediği çok daha mantıklı buna göre.

Geri
Yukarı