Çözüldü R5 7500F sistemde yüksek performans vs nihai performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
RAM
16x2 GB 5600 MHz Corsair Vengeance
SSD veya HDD modeli
Corsair 2TB MP600 Core xt PCle Gen4 NVMe m2ssd
Ekran kartı
GIGABYTE Geforce RTX 4070 Gaming OC
Anakart
Gigabyte A620M H
İşlemci
Ryzen 5 7500F
Konulara baktım ister reddit olsun ister başka forumlar olsun ve bu ikisi arasında bir performansın artar diyen var birde artmaz diyenler var .Hangisinda kalmalı sizce nihai performans mı yüksek performans mı ? Birisi bana kanıtla açıklayabilir mi?

Çözüm
image (2).png

image (1).png

Hiçbir fark yok arkadaşlar. 1 FPS ya var ya yok. Her şey Ultra ayarlarda 1 FPS fark var.
Gelişmiş ayarlardan bakarsanız ikisinin de ayarları aynı zaten performans artacağını sanmıyorum, ama isterseniz tek tek deneyin oyunlarda hem de kendiniz deneyimlemiş olursunuz.

Hocam Windows 11'de bu ayara ayarlardan kolay şekilde erişilmeyip Denetim Masası'ndan erişilmesinin bir sebebi var. Sebebi de cidden bir fark olmaması. Dengeli = nihai performans. Güç tasarrufu olmadığı sürece sıkıntı yok.

Kanıt istiyorsanız oyuna MSI Afterburner+RivaTuner ile girin her modda CPU GPU RAM kullanımını gözetleyin. Dengeli ve nihaide aynı olduğunu göreceksiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi: Yüksek GHz, yüksek kullanım demek değildir. Tam performans modu işlemci kullanımını arttırmaz ve zaman içinde sorunlara neden olmaz.
Hocam yüksek veya nihai performansa alırsanız işlemci sürekli yük altında çalışır bu da ileride sıkıntı oluşmasına yol açar.
Dengeli moda alın, sistem gerekiyorsa işlemciyi kullanıyor zaten o yüzden dengeli mod en sağlıklısı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konulara baktım ister Reddit olsun ister başka forumlar olsun ve bu ikisi arasında bir performansın artar diyen var bir de artmaz diyenler var. Hangisinda kalmalı sizce nihai performans mı yüksek performans mı? Birisi bana kanıtla açıklayabilir mi?

Hocam ikisinin arasında bir fark yok, tek ortak yönleri işlemcinin anasını ağlatmaları,
Dengeli modda kullanın bir performans farkı olmayacak.

Ne balanced yerine geçiyor?

Dengeli = balanced.

Yeni konular

Geri
Yukarı