Nihai performans mı yoksa dengeli mi yapılmalı?

jackarmis

Kilopat
Arkadaşlar selam. Bilgisayar özelliklerim: i59600K, 1660 Ti, 16 GB RAM ve 480 GB SSD. Masaüstü kullanıyorum.
Sadece LoL oynuyorum, LoL oynarken bilgisayardan ses gelmiyor fakat CS:GO'ya falan girersem bilgisayardan anormal şekilde fan sesi çıkmaya başlıyor. Bunu dengeliye alsam sorun çözülür mü? Sizlere akıl danışmak istedim. Normalde aklımda böyle bir şey hiç yoktu, bu özellikleri bile bilmezdim fakat yeni aldığım laptopta bu soruna benzer bir şey yaşadım ve çözülünce ana bilgisayarım içinde sizlerden fikir almak istedim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop yapısı gereği ısınır fanları da küçük olduğu için çok ses çıkarıyor normal yani. Çok problem ediyorsan MSI afterburner indirip sıcaklıkları izleyebilirsin ama moralin bozulur :) Çünkü ısınmayan laptop görmedim ben özellikle işlemciye yük bindiren oyunlarda ısı yükseliyor. Nihai ile yüksek arasındaki farkı bende bilmiyorum ben masaüstü kullanırken yüksek performansda duruyor.

Laptop yapısı gereği ısınır fanları da küçük olduğu için çok ses çıkarıyor normal yani. Çok problem ediyorsan MSI afterburner indirip sıcaklıkları izleyebilirsin ama moralin bozulur :) Çünkü ısınmayan laptop görmedim ben özellikle işlemciye yük bindiren oyunlarda ısı yükseliyor. Nihai ile yüksek arasındaki farkı bende bilmiyorum ben masaüstü kullanırken yüksek performansda duruyor.
Yok ben laptop için sormadım zaten. Masaüstüm için soruyorum. Ana bilgisayarım olanda hangisini tercih etmeliyim bunu merak ediyorum.

Yok ben laptop için sormadım zaten. Masaüstüm için soruyorum. Ana bilgisayarım olanda hangisini tercih etmeliyim bunu merak ediyorum.
Nihai yada yüksek performans kullan nihainin daha iyi olduğu söyleniyor. İşlemci fanın nedir hangi fan çok çalışıyor kasa fanları mı ekran kartı mı? Pwm fanlar zaten ısı yükseldikçe dönme hızını artırır normal yani. Yapısı gereği sesli fanlar var belki kasa fanların çok seslidir belki de işlemci fanın çok seslidir. CS:GO da ekran kartı fanı o kadar yüksek devirde çalışmaz diye tahmin ediyorum.

Ben dengeli kullanıyorum, nihai performans masaüstünde bile gereksiz işlemci GHz'ni artırıyor.
Zaten dengeli modda işlemci zorlandığı zaman gerekli performansı verecektir.

Dengeli iyidir. Gerekmediğinde abanmaz bilgisayar dolayısıyla fanlarınız deli gibi dönmez. LoL'ü pek sallamaz bilgisayarlar zaten. LoL oynarken de fan gürültüsü çekmeye gerek yok.

nihai performans gereksiz bir mod onu dengeliye alabilirseniz güzel olur ama biraz daha iyi bir performans için yüksek performans moduna alabilirsiniz.

Arkadaşlar selam. Bilgisayar özelliklerim: i59600K, 1660 Ti, 16 GB RAM ve 480 GB SSD. Masaüstü kullanıyorum.
Sadece LoL oynuyorum, LoL oynarken bilgisayardan ses gelmiyor fakat CS:GO'ya falan girersem bilgisayardan anormal şekilde fan sesi çıkmaya başlıyor. Bunu dengeliye alsam sorun çözülür mü? Sizlere akıl danışmak istedim. Normalde aklımda böyle bir şey hiç yoktu, bu özellikleri bile bilmezdim fakat yeni aldığım laptopta bu soruna benzer bir şey yaşadım ve çözülünce ana bilgisayarım içinde sizlerden fikir almak istedim.

Eki Görüntüle 2038199

Soğutma iyiyse ve ısınma problemi yoksa yüksek performansta kalsın. Eğer hala ısınıyorsa GHz sabitleyin. 2.30 GHz'e falan

Dengeli moda aldım, teşekkür ederim yorum yazan herkese. Dediğim gibi nihai performansta da bir sorun yaşamıyordum ama hem öğrenmek için sordum hem de diğer bahsettiğim olay yüzünden dengeliye almak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı