Nihai performans modu gerekli midir?

Emre.HS09

Decapat
Selam. Bilgisayarıma PowerShell yardımıyla Nihai Performans modu ekledim ancak pek bir artış hissedemedim. Acaba Yüksek Performans modu yeterli midir? Nihai performans modu çok ısıtıyor bir de bilgisayarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç tasarrufu hariç istediğin kadar performans modu olsun donanım ne kadar iyi ise o kadar performans alırsın. Uzun sistem ömrü ve düşük ısı için dengeli mod kullanın.

Merhaba. Ben masa üstü bilgisayar kullanıyorum. Nihai performans modunu silmek istiyorum. Herhangi bir kod veya program var mı tamamen silmek için.

Nihai Performans modu; donanım parçalarınızın hiç dinlenmeden son sürat çalışmasını sağlar.
Örneğin ; sabit diskler uykuya geçmez, haliyle uyanmasıda gerekmez.
Bu performans sağlar, ama ömürlerinide azaltır.
Nihai Performans modunu silmek için Denetim Masası>Güç seçenekleri yolunu takip ederek Nihai Performans modu dışında bir güç planı seçin Nihai Perfomans modunu sağındaki plan ayarlarını seçip içine girdikten sonra silme seçeneği aktif olacaktır.

Nasıl yapılır videoyu izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Nihai Performans modu; donanım parçalarınızın hiç dinlenmeden son sürat çalışmasını sağlar.
Örneğin ; sabit diskler uykuya geçmez, haliyle uyanmasıda gerekmez.
Bu performans sağlar, ama ömürlerinide azaltır.
Nihai Performans modunu silmek için Denetim Masası>Güç seçenekleri yolunu takip ederek Nihai Performans modu dışında bir güç planı seçin Nihai Perfomans modunu sağındaki plan ayarlarını seçip içine girdikten sonra silme seçeneği aktif olacaktır.

Nasıl yapılır videoyu izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sabit disklerin sık sık açılıp kapanmak yerine sürekli dönmesinin daha sağlıklı diye biliyorum... Biraz hort oldu ama :)

Geri
Yukarı