Nihai performans modu sıfırlanıyor

Mustafa61652022

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo Ideapad Gaming 3, Intel Core i5 11320H, 8GB DDR4 RAM, Toshiba 1 TB HDD, 256 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 4 GB
Meslek
Öğrenci
Windows 11 bulunan Laptop'umda nihai performans modunu aktifleştiriyorum ancak ne zaman bilgisayarı açsam (tam kapanmış hâlinden) nihai performans modu gidiyor yerine yeniden yüksek performans modu geliyor. Bilgisayarda olağandışı şeklinde belirteceğim herhangi program çalışması veya başka problem vs. bir şey yok.

Nihai performans modu zararlı zaten, disklerin asla uyumasına izin vermiyor, işlemcin sürekli tam güçde çalışıyor v.s bu yüzden yüksek performansda kullanmadan daha iyi olur.

Aslında ben nihai performans modu kullanmaktan çekiniyorum yüksek performansı da uzun süredir kullanıyordum ancak ciddi performans sıkıntıları yaşadığım için oyunlarda kullanmadan önce açmaya karar verdim fakat zarar ciddi boyutta ise kullanmayabilirim.

Aslında ben nihai performans modu kullanmaktan çekiniyorum yüksek performansı da uzun süredir kullanıyordum ancak ciddi performans sıkıntıları yaşadığım için oyunlarda kullanmadan önce açmaya karar verdim fakat zarar ciddi boyutta ise kullanmayabilirim.

Minimum işlemci durumunu 0, maximum işlemci durumunu 100 yap yüksek performansda, onun dışında performansla alakalı bir ayar yok. Performansda sorun yaşıyorsan minimumuda 100 yap kalabilir öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı