Nihai performans vs yüksek performans

Vio

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar aranızda deneyimleyenler var mı acaba? Kaç FPS fark oluştu? Sıcaklıklar arttı mı? Garip şekilde SSD hızım arttı ama yazma hızım gittikçe düşüyor. SSD Kioxia exeria SATA III :D iyi forumlar.
Yüksek performans

1629325528811.png

Nihai performans

1629325670407.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar aranızda deneyimleyenler var mı acaba? Kaç FPS fark oluştu? Sıcaklıklar arttı mı? Garip şekilde SSD hızım arttı ama yazma hızım gittikçe düşüyor. SSD Kioxia exeria SATA III :D iyi forumlar.
Yüksek performans.

Eki Görüntüle 1142106

Nihai performans.

Eki Görüntüle 1142109

Hiç FPS farkı yok. Belki de var ama gözle görülür derecede fazla yok yani değmez, performans daha sağlıklı olur.

Aylardır nihai performansta kullanıyorum fakat işlemci dışındaki bileşenlerde pek fark görmedim. İşlemci konusunda sürekli yüksek frekansta çalışıyor. UHD630 kullanırken dengeli ayarlarda Valorant'ta 60-70 FPS alırken nihai performansta 150-160 FPS'lere çıkmıştım. Yüksek performansta ise 140 FPS'den fazlasını göremedim. Tabii bu ve benzeri durumlar sistemden sisteme değişir.

İşlemci performansını gerçekten yükseltiyor mu? Benim sistemde ağır bir darboğaz var, nihai performansa çeksem biraz da olsa faydası olur mu?

Nihai performans işlemciyi sürekli en yüksek frekansta çalıştırır bu da ısınma sorunu olanlarda daha çok ısınmasına sebep olur.
İşlemci performansını gerçekten yükseltiyor mu? Benim sistemde ağır bir darboğaz var, nihai performansa çeksem biraz da olsa faydası olur mu?
Belki biraz olur.

Yanlış hatırlamıyorsam Nihai Performans seçili iken depolama birimlerinin kullanılmadığında uykuya geçmesini önlüyordu. SSD ve HDD ömrü için kötü bir şey. Bu bahsettiğim fark masaüstü bilgisayarda gözüme çarpan. Laptoplarda fark nasıldır bakmak lazım. Seçili planın ayrıntılarına girip ekranın fotoğrafını çekin. Sonra diğer planın ayrıntılarına girip karşılaştırın.

Biraz önce Battlefield 1'de denedim ortalama FPS'i pek etkilemiyor ama maksimum ve %1 FPS'te biraz artış gördüm. Laptopta 5 dakikalık bir testti gün içerisinde daha uzun süreli test yapıp sonuçları yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı