Rehber Nihai windows 10/11 hızlandırma rehberi

Klavyede yaptırdığınız "Yineleme gecikmesi" ayarı oyunlarda hiçbir işe yaramıyor, en solda ve en sağda ikisini de Valorant'ta test ettim hiçbir fark hissedemedim. Bunun işe yaradığına dair güvenilir bir kaynağınız var mı?

Screenshot_1.png

Klavyede yaptırdığınız "Yineleme gecikmesi" ayarı oyunlarda hiçbir işe yaramıyor, en solda ve en sağda ikisini de Valorant'ta test ettim hiçbir fark hissedemedim. Bunun işe yaradığına dair güvenilir bir kaynağınız var mı?

Eki Görüntüle 1743368

Ekran görüntüsündeki ayar, bir tuşa basılı tutarken ne kadar hızla tuşun yineleneceğidir. Mesela "a" tuşuna basılı tutarak "aaaaaaaaaaaaaa" yazıyorsunuz. Kısacası "a" harflerinin yazım süresini ilglendiren bir ayar. Herhangi bir gecikme azalttığı olay oyunda olacağını sanmıyorum.

Ekran görüntüsündeki ayar, bir tuşa basılı tutarken ne kadar hızla tuşun yineleneceğidir. Mesela "a" tuşuna basılı tutarak "aaaaaaaaaaaaaa" yazıyorsunuz. Kısacası "a" harflerinin yazım süresini ilglendiren bir ayar. Herhangi bir gecikme azalttığı olay oyunda olacağını sanmıyorum.
Açıklama yapmanıza gerek yoktu ne işe yaradığını biliyorum, arkadaş oyunda gecikme azalttığını iddia etmiş.

Bu ayar cs oynarken tepkiyi erken veriyor klavye ms i azalıyor diyebilriiz. Örneğin B tuşuna basıyorsun ve 0,80 milisaniye sonra yazıyosa bu ayar onu 0,30 yapar.

Açıklama yapmanıza gerek yoktu ne işe yaradığını biliyorum, arkadaş oyunda gecikme azalttığını iddia etmiş.

Farkındayım hocam, belki bilmiyorsunuzdur diye düşündüm aslında bir farkı yok.

13) klaveyeyi yaptık mouse durmaz mı? (eğer elinizdeki mouse pahalı ya da marka bir mouse ise özellik kendi driver'ında varsa yapın) mouse overclock için bir rehber (bozulması göze alınan mouseler için)

fotoğraftaki imleçler 125 v 1000Hz farkı. 1000Hz tabii ki de daha iyi olacaktır.
Eki Görüntüle 1743323

1681748932443.png

Buradan browse a basınca istenilen şeyi seçemiyorum. Nasıl yapılıyor?

Eki Görüntüle 1743368
Key repeat delay, daha iyi bunny yapmayı sağlar. Bu ayar yeterli gelmesse FilterKeySettler kurabilirsiniz.

En yararlı rehber olmuş. 10 2016 LTSB kasıyordu yaptım fişek gibi oldu.

Eki Görüntüle 1743368
Herhangi bir şekilde yenileme gecikmesini azaltma gibi bir cümle kullanmadım. Kısaca iki tuş arasındaki tepkimeyi düşürüyor gibi. Anlatması zor.

Geri
Yukarı