Nikon D3100 ile çektiğim fotoğraflar karanlık çıkıyor

Ivar Lothbrok

Hectopat
Daha fazla  
Ayarlardan mı bilmiyorum ama evin içi akşam aydınlıkken, Ne olmuş olabilir? Iklar yanarken bile flaşsız fotoğraf çektiğimde kapkaranlık çıkıyor. ISO 200, enstantane 1/200, diyafram 12 şeklinde bu çektiğim fotoğraflar. Nasıl çözebilirm bu sorunu? Ne olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlardan mı bilmiyorum ama evin içi akşam aydınlıkken, Ne olmuş olabilir? Iklar yanarken bile flaşsız fotoğraf çektiğimde kapkaranlık çıkıyor. ISO 200, enstantane 1/200, diyafram 12 şeklinde bu çektiğim fotoğraflar. Nasıl çözebilirm bu sorunu? Ne olmuş olabilir?
Diyafram 12 çok düşük bir değer. Enstantaneyi 1/125 yapıp diyaframı biraz daha açarsan (f4 veya f2 civarı) daha aydınlık fotoğraflar çekebilirsin.

Otomoda al o şekilde fotoğraf çek sonrasında fotoğrafın 3 değişkenine (ISO,est, diyafram) bak ona göre manuel kullanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı