Nikotinsiz likit kanser yapar mı?

MiniRayss02

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci + Editör
Arkadaşlar, Vozol 6000 aldım ve içini tamamen suda temizleyip, içerisine red astral aroması koydum, 0 mg nikotin mevcut. Sizce zararı olur mu? Zararı evet olur fakat ne kadar olur, kanser eder diye saçma sapan zırlayanlar var nikotinsiz demek bana göre su buharından ibaret. İçerisindeki likit;
Bunun nikotinsiz hali mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nikotin olmasa bile başka zararlı bileşenler vardır içinde. Her türlü sigara tüketilmemelidir. Sizin tercihiniz ancak kendinize zarar verdiğinizi unutmayın. Yaşlandıkça akciğerlerinize ve kalbinize daha da ihtiyacınız olacak.

Nikotin olmasa bile başka zararlı bileşenler vardır içinde. Her türlü sigara tüketilmemelidir. Sizin tercihiniz ancak kendinize zarar verdiğinizi unutmayın. Yaşlandıkça akciğerlerinize ve kalbinize daha da ihtiyacınız olacak.
Hocam kafaya şunu taktım, bazı insanlar 40 sene kadar sigara kullanmış ve bir şey olmamış sadece yorgunluk vb. Var. Ben gayet sağlıklı bir insanım ve sanki 4 ay sonra hastanelik olacakmışım gibi hal ve hareket de davranıyorlar. Ben 1 günde 24Bin adım atmış insanım 3 saat de ve yorulmadan :D o yüzden kafayı taktım bu konuya, daha bilginiz var ise paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.

+ Olarak zararsız bileşenli versiyonu var mıdır? Sadece puro gibi ağız tatlandırmak için.

Hocam kafaya şunu taktım, bazı insanlar 40 sene kadar sigara kullanmış ve bir şey olmamış sadece yorgunluk vb. Var. Ben gayet sağlıklı bir insanım ve sanki 4 ay sonra hastanelik olacakmışım gibi hal ve hareket de davranıyorlar. Ben 1 günde 24Bin adım atmış insanım 3 saat de ve yorulmadan :D o yüzden kafayı taktım bu konuya, daha bilginiz var ise paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.

+ Olarak zararsız bileşenli versiyonu var mıdır? Sadece puro gibi ağız tatlandırmak için.
Şimdi dostum herkesin bünyesi, yaşantısı, iç organları, hastalıkları farklı ve daha sayamayacağım bir sürü durum var, o olmadı ben olurum değil mesele ona bakarsanız Çernobil'de o kadar radyasyon alıp kısa sürede ölen de oldu kısa sürede ölenlerden daha fazla yaşadıktan sonra ölen de oldu, sigara zararlı mı? evet, günde 24 bin adım da gayet güzel yaşınız gençse zaten normal, size önerim hiç içmeyin.

Zarar veren şey nikotin değil, nikotini çıkarsan ne olacak? Senin için su buharından ibaret olabilir ancak gerçeklik öyle değil maalesef. Likitler akciğerleri ve böbrekleri ciddi derecede yoruyor, uzun sürede kalıcı hasar veya hastalık meydana gelmesi muhtemel.

Gerçekten sadece su buharı olsa dahi, su buharını içine çekmen de akciğerlerine zarar ki. Ciğerlerin su toplamaya başlar ve sıcaktan tahriş olur.

Akciğerlerin su toplar diye biliyorum. Zaten elektronik sigara denen şey de gayet zararlı bir şey. Sen içine yapay duman arasında elektrik çekiyormuşsun gibi düşün. Yine kansere çıkıyor ama sigaraya göre ciğerlerini daha yavaş götürür.

Dostum marka karalama gibi olmasın da ne nikotin, ne elektronik sigara, own kanser yapar.
1 kere likit almıştım oradan, ara verdiğim dönemleri sayarsak yaklaşık 7-8 yıldır elektronik sigara kullanıyorum own marka sanırım kavundu likit aldım tutkal gibi kokuyordu he içtiğim en kötü likit mi hayır fakat illa likit alacağım diyorsan git kimya firmaları gliserin&glikol satıyor örneğin. İlke kimya.
Gliserin&glikol alırsın aroma da alırsın kendin yaparsın nikotinsiz likitini.

Bunların tek zararı ciğerlerde su toplaması.
Çok fena topluyor 9 yildir kullanan tanıdığım var ciğerinde siyah bir şişlik çıkmıştı onu ameliyatla kaldırdı şuan sıkıntı yok gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı