Nintendo Switch Lite alınır mı?

Timsah Faruk

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veri Tabanı Programcılığı, Grafik Tasarım
Arkadaşlar Nintendo Switch Lite'a merak sardım. Oyunları bayağı güzel YouTube'dan izlediğim kadarıyla. Bazen gerçekten bilgisayarda oyun oynamaktan sıkılıyorum. Rekabetçi oyunlar oynuyorum sürekli ve hikaye modlu oyunlar beni pek açmıyor. Arcade oyunları çok seviyorum diyebilirim. Telefonumdan da sürekli Jetpack Joyride, Alto ve Far Lone Sails gibi oyunlar oynuyorum. Fakat telefonda sarmıyor açıkçası ekrandan dokunarak oyun oynamayı sevmiyorum. Switch Lite'a yöneldim bundan dolayı sizce alınır mı? Bildiğim kadarıyla oyunları çok pahalı ve oyunları ucuz almanın yolları var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Zam gelmiş bu arada 5275TL olmuş. Alırsam sarı veya turkuvaz alacağım. Cihazın fiyatı hadi neyse bir defa alıyorsun ama oyunlar 1100TL civarı gözüm korkmadı değil.

Anlattığınız kullanım senaryosu için Switch Lite çok uygun zaten. Gerekeni PC'den oynarım derseniz değişiklik olsun diye ve özel oyunları için bir de Switch sahibi olunabilir. Bütçe müsaitse, oyunlar için diğer bölgelerden uygun fiyata alım (yine de pek uygun değil) ya da kutulu oyun alım-satım gibi olaylara niyetlenirseniz mantıklı. Ama Switch'teki oyun akışı diğer konsollar ya da PC gibi değil zaten, zamanla toplayabilirsiniz. Must play birkaç oyun, her yıl gelen de 1-2 iyi exclusive oyun var. Tek handikap indie oyunların diğer platformlardan daha pahalı olması, bu can sıkıcı olabilir.

Anlattığınız kullanım senaryosu için Switch Lite çok uygun zaten. Gerekeni PC'den oynarım derseniz değişiklik olsun diye ve özel oyunları için bir de Switch sahibi olunabilir. Bütçe müsaitse, oyunlar için diğer bölgelerden uygun fiyata alım (yine de pek uygun değil) ya da kutulu oyun alım-satım gibi olaylara niyetlenirseniz mantıklı. Ama Switch'teki oyun akışı diğer konsollar ya da PC gibi değil zaten, zamanla toplayabilirsiniz. Must play birkaç oyun, her yıl gelen de 1-2 iyi exclusive oyun var. Tek handikap indie oyunların diğer platformlardan daha pahalı olması, bu can sıkıcı olabilir.
Evet oyun konusunda çekincem var. Cihaz dediğiniz gibi bana en uygun cihazlardan biri. Fakat 5-6 oyunda tekrar bir konsol parası ödemiş oluyorum. Konsol hadi neyse 6.000TL bile olsa alınır bir defa alıyorsun ama oyunlar öyle değil. Şuan araştırmalar yapıyorum mağaza fiyatlarını karşılaştırıyorum, eğer umduğumu Nintendo'da bulamazsam Powkiddy RGB 20 S alacağım.

Evet oyun konusunda çekincem var. Cihaz dediğiniz gibi bana en uygun cihazlardan biri. Fakat 5-6 oyunda tekrar bir konsol parası ödemiş oluyorum. Konsol hadi neyse 6.000TL bile olsa alınır bir defa alıyorsun ama oyunlar öyle değil. Şu an araştırmalar yapıyorum mağaza fiyatlarını karşılaştırıyorum, eğer umduğumu Nintendo'da bulamazsam powkiddy RGB 20 s alacağım.

Hocam ben konsol sahibi değilim ama ucuza oyun almak için şöyle bir seçenek var; ayarlardan bölgenizi Arjantin olarak değiştirirseniz Arjantin pazarına girmiş oluyorsunuz ve orada fiyatlar daha uygun oluyor. (örnek olarak Arjantin verdim oyundan oyuna değişiyor.) Bunun için şöyle bir site var bakabilirsiniz.

Bu arada 5.275 TL'ye bulduğunuz yerin linkini atarsanız sevinirim bende almayı düşünüyorum.

Arkadaşlar Nintendo Switch Lite'a merak sardım. Oyunları bayağı güzel YouTube'dan izlediğim kadarıyla. Bazen gerçekten bilgisayarda oyun oynamaktan sıkılıyorum. Rekabetçi oyunlar oynuyorum sürekli ve hikaye modlu oyunlar beni pek açmıyor. Arcade oyunları çok seviyorum diyebilirim. Telefonumdan da sürekli jetpack joyride, alto ve far lone sails gibi oyunlar oynuyorum. Fakat telefonda sarmıyor açıkçası ekrandan dokunarak oyun oynamayı sevmiyorum. Switch Lite'a yöneldim bundan dolayı sizce alınır mı? Bildiğim kadarıyla oyunları çok pahalı ve oyunları ucuz almanın yolları var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Zam gelmiş bu arada 5275TL olmuş. Alırsam sarı veya turkuvaz alacağım. Cihazın fiyatı hadi neyse bir defa alıyorsun ama oyunlar 1100TL civarı gözüm korkmadı değil.

Alınır kesinlikle ben kullanıyorum, sorularınızı alabilirim.

Geri
Yukarı