Nintendo Switch oyunları neden bu kadar pahalı?

slayerdutch

Hectopat
Makaleler
8
Ya kardeşim, Nintendo Switch'te oyun desen mağazanın %80'i indie ve saçma sapan oyunlar. Sinir oldum. Ben Switch oyunlarına gram bile para vermedim. Hepsi ya demo ya da ücretsiz oyunlar. Ama ücretsiz oyunlar desen çok sınırlı. Nintendo Switch oyun kıtlığı anlamında en nefret ettiğim el konsollarından biri. Türkiye fiyatları bazından satılmıyor, ülkemi Meksika yaptım öyle almaya çalışıyorum ama hiçbir şey değişmiyor. Kırsam bir şey değişecek mi bilemem. Kırsam iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya kardeşim, Nintendo Switch'te oyun desen mağazanın %80'i indie ve saçma sapan oyunlar. Sinir oldum. Ben Switch oyunlarına gram bile para vermedim. Hepsi ya demo ya da ücretsiz oyunlar. Ama ücretsiz oyunlar desen çok sınırlı. Nintendo Switch oyun kıtlığı anlamında en nefret ettiğim el konsollarından biri. Türkiye fiyatları bazından satılmıyor, ülkemi Meksika yaptım öyle almaya çalışıyorum ama hiçbir şey değişmiyor. Kırsam bir şey değişecek mi bilemem. Kırsam iyi olur.
Klasik Nintendo işte.

Fiyatların bu şekilde olması Nintendo'nun resmi olarak Türkiye'de olmaması.

İndie oyunlar kısmına katılmıyorum. Nintendo özel oyunları Sony'nin oyunlarını puan anlamında geçebilen tek oyunlardır. En iyi özel oyun firması istatiksel olarak Nintendo'dur.

Dolara bağlı, 90 dolar ise yaklaşık 760-840 TL gibi fiyat olabilir ve vergiler var. Ayrıca XBOX ve PS5 Türkiye'de normal şekilde satılıyor.

Türkiye'de ki paranın değersiz olması ve Nintendo'nun, Türkiye'de temsilcisinin olmamasından kaynaklı. Cihazı kırdırabilirsin bende fiyatlara baktığım da çok uçuk fiyatlar olduğunu gördüm maalesef.

Türkiye'de ki paranın değersiz olması ve Nintendo'nun, Türkiye'de temsilcisinin olmamasından kaynaklı. Cihazı kırdırabilirsin bende fiyatlara baktığım da çok uçuk fiyatlar olduğunu gördüm maalesef.
Korsan ürün olmuyor mu?

Yok ya ben kırdırtacağım sonra rahatıma bakarım.
Ama şöyle bir sorun var. Bende sadece Lite var. Yani o kırıldı mı bilmiyorum. Kırılmadıysa yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Korsan ürün olmuyor mu?
Açıkcası yurt dışı fiyatı 200 dolar olan bir konsola sırf vergiler yüzünden 80 dolar daha verip menüde boş boş gezinmesi bana mantıklı gelmiyor. Oyunlar neredeyse asgari ücretin 3/1'i kadar. Bir oyun için günlerce kara kara düşünmesi ve fiyatından dolayı aldığı konsolu kullanamaması bana mantıksız geliyor. O yüzden kırdırabiliyorsa kırdırıp aldığı konsolla oynasın.

Tamamdır. Ben kararımı verdim. Switch'i hayırlısıyla kırdırtacağım. Ben hayatım boyunca sadece bir tane konsol kırdırttım. O da Wii. Wii'yi kırdıktan sonra bir sürü oyun elde ettim. Son bir sorum daha var. Lite'ı kırmak için nereye gitmeliyim? Araştırdım ama bulamadım. Lite kıran neresi var?

Geri
Yukarı