Nintendo Türkiye e-shop neden yok?

Arsonist

Decapat
Daha fazla  
Niye Nintendo Türkiye eshop'u açıp en kötü 300-350 TL civarına oyunlarını satmıyor? Ideal fiyat bence bu fiyat aralığı konsolda günümüz koşullarında. Hem böyle olursa onlar da zarar etmez. Indirim gelirse biraz daha düşer. Oyunlar derli toplu dursun istiyorum. Hem Türkiye topluluğu daha büyür destek verse. Nintendo supporta yazıyorum, adamlar biz donanımsal problemlere bakıyoruz diyorlar. Ey Nintendo sesimi duy ve şunu aç artık!

Niye Nintendo Türkiye Eshop'u açıp en kötü 300-350 TL civarına oyunlarını satmıyor? Ideal fiyat bence bu fiyat aralığı konsolda günümüz koşullarında. Hem böyle olursa onlar da zarar etmez. Indirim gelirse biraz daha düşer. Oyunlar derli toplu dursun istiyorum. Hem Türkiye topluluğu daha büyür destek verse. Nintendo supporta yazıyorum, adamlar biz donanımsal problemlere bakıyoruz diyorlar. Ey Nintendo sesimi duy ve şunu aç artık!

Sen alma diye
Şaka bir yana hakkat kaç yıldır satıyor ama hala açmadı.

Nintendo, Türkiye'yi önemsemiyor çünkü ilgi çok az. Şimdi burada kaç kişi "zeldaaaaa" diye bağıracak kişiler? En fazla 100. peki "god of warrrrr" diye bağıracak kişi sayısı kaç? En az 20 bin.

Hocam bizim ülkede bir PS hayranlığı var adama Xbox ile Nintendo Tofaş gibi geliyor PS ya da PC Mercedes BMW gibi geliyor.

Hocam bizim ülkede bir PS hayranlığı var adama Xbox ile Nintendo Tofaş gibi geliyor PS ya da PC Mercedes BMW gibi geliyor.
Sebebi ekonomik. Ben Gameboy Advance vb. konsollarla büyüdüm. Şimdi bakıyorum, Switch alırsam kabaca 500 oyun oynayabilirim, PS5 alırsam 1000 tane. Örnek veriyorum. E ülkede fazla para harcama lüksün yok hepsi ateş pahası. Böyle olunca da insanlar parasının en çok hakkını veren cihazı alıyor. Yoksa param olsa hem PS5 alırım hem Switch. Talebin düşük olması biraz da bu yüzden.

Önümüzdeki yıllar Türkiye için Xbox devri olacak. Sony ya akıllanacak TR için fiyat düzenlemesine gidecek ya da fahiş fiyat politikasına devam edip pazardan kandırıp soyabileceği kullanıcıları sömürmeye devam edecek.
Efendiler! Devir Microsoft devridir.

Kıbrıs'da bile eshop var Türkiye'de yok. Eminim ki şu anki popülerlikte bile Kıbrıs'dan 5-6 kat fazla satış olur.
Anladığım kadarıyla adamlar uğraşmak istemiyor. Türkiye'de bizzat Nintendo satsa çok ta satar. Çok fazla mobil oyuncu var Switch'in tutacağından eminim ama adamlar uğraşmıyor işte.
Önümüzde ki yıllar Türkiye için Xbox devri olacak. Sony'ya akıllanacak TR için fiyat düzenlemesine gidecek ya da fahiş fiyat politikasına devam edip pazardan kandırıp soyabileceği kullanıcıları sömürmeye devam edecek.
Efendiler! Devir Microsoft devridir.

Türkiye'de Xbox devri olamaz. Direk Xbox alan yok. Dünyanın çoğu yerinde stok yok Türkiye'de fazlasıyla var. Alan yok ki Xbox. Bu millet PS'den de vazgeçmez ayrıca. Bir ara PlayStation'a kısaca pes-FIFA diyenler vardı. Ben de Xbox'ın Türkiye'de önemli yerlere gelmesini çok isterim ama çok zor gözüküyor. Çok önemli yatırımlar yapsalar her oyunlarında Türkçe dublaj desteği olsa yerel fiyatlandırma olsa belki bir umut PS'nin %75'i kadar satabilir. PS Türkiye akıllanır mı bilmem benim çok bir umudum yok zaten alan memnun satan memnun adamlar böyle devam eder.

Geri
Yukarı