Nintendo Wii nasıldır?

• Konuyu başlatan Knem
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 282

Knem

Femtopat
Daha fazla  
Nintendo Wii alacağım 2.el fazla bir bilgim olmadığı için yardımcı olabilecek birini arıyorum. Bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim.

7. Nesilde çıkmış bir ev konsoludur. Aynı dönem rakip firmalar tarafından piyasaya sürülen Xbox 360 ve PS3'e göre daha farklı bir konsoldur. Elinize aldığınız günümüzde sanal gerçeklikte kullanılanlara benzer joystick alarak TV üzerinden etkileşimli bir şekilde oyun oynayabilirsiniz. Örneğin; ok atarken joystickleri gerçek hayatta sanki yayı tutuyormuş gibi tutmanız ve oku elinizdeki joystick ile gerdirmeniz gerekiyor. Tek başınıza oynayacaksanız çabuk sıkılmanız oldukça olası.

7. nesilde çıkmış bir ev konsoludur. Aynı dönem rakip firmalar tarafından piyasaya sürülen Xbox 360 ve PS3'e göre daha farklı bir konsoldur. Elinize aldığınız günümüzde sanal gerçeklikte kullanılanlara benzer joystick alarak TV üzerinden etkileşimli bir şekilde oyun oynayabilirsiniz. Örneğin; ok atarken joystickleri gerçek hayatta sanki yayı tutuyormuş gibi tutmanız ve oku elinizdeki joystick ile gerdirmeniz gerekiyor. Tek başınıza oynayacaksanız çabuk sıkılmanız oldukça olası.

Usta moderatör başlığı değiştirmiş. Asıl demek istediğim bu cihazı alacağım ama pek bir bilgim yok yardım edebilecek biri var mı demek istemiştim. Moderatör değiştirmiş.

Hocam Nintendo Wii zamanında çıkan diğer rakipleri PS3 ve Xbox 360 göre grafik anlamında geride fakat vaat ettikleri ve oyun keyfi olarak görece biraz daha eğlenceli bir konsol. Kontrolcü olarak remote ve nunchuck muhabbetine alışmanız pek de zor değil, bir iki oyun oynamaya alışılır hemencecik. Cihazı kırmak (softmode) çok basit, SD kart, USB bellek ile cihazı kırıp istediğiniz oyunu internetten indirip oynayabilirsiniz. Spor oyunları, FPS oyunları ve yarış oyunlarında bir hayli keyif verir, özellikle FPS oyunları için bir adet tabanca kiti almanızı tavsiye ederim. Tüm bunların haricinde NES, Sega, fce, atari, Nintendo DS, gameboy, PS1, Nintendo 64, Gamecube gibi emülatörleri cihaza kurup yine aynı şekilde oyunlarını indirip oynamanız da mümkün. Bahsi geçen emülatörlerdeki oyunları daha verimli oynamak adına bir adet Gamecube kontrolcüsü satın alabilirsiniz. Ben cihazımı 5 yaşındaki yeğenime verdim, arada hâlâ daha oynarım onunla ve zevk verir oynaması. Aklınıza gelebilecek ve benim de hakim olduğum her konuda yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı