Niresh Mac OS x 10.9 kurulumu sonrası boot hatası

zaphod

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhabalar.

Sitede bahsedilen kurulum yönergelerini takip ederek bilgisayarıma Mac OS kurmaya çalıştım. Kurulum sonrasında boot0:error hatası aldım ve şu anda Windows'a da giriş yapamıyorum. Mac OS kurulmasa da olur acil olarak Windows'a erişim sağlamam lazım. Ne yapabilirim?

Forumu arayın hatanın çözümü var. Bir de ben yazayım: Öncelikle boot1h dosyasını bulun (İlgili konuda var yoksa nette aratın) Bir usb belleğe atın. Porta takın (Belleğe bir ad verin örneğin usb diyin.) Kurulum yaptığınız usb bellekle başlatıp kurulum ekranına gelin, üst menüden disk izlencesini seçip mac kurduğunuz bölümün bağlantısını kesin (bağlantıyı kes seçeneği var) yine üst meniden terminali açın ve diskutil list yazıp entere basın, gelen listede mavericks kurulumu yapılan disk adını öğrenin (örneğin bende disk0s2) sonra yine terminale sırasıyla verdiğim komutları girin.(Boşluklara dikkat):
cd /Volumes/usb (isimlendirilen usb) entere basın
dd if=boot1h of=/dev/disk0s2(sizin mac kurulu diskiniz ne ise) entere basın.
Yeniden başlatın.
Kolay gelsin.
Uzun derseniz yeniden kurulum usb ile başlatın

Forumu arayın hatanın çözümü var. Bir de ben yazayım: Öncelikle boot1h dosyasını bulun (İlgili konuda var yoksa nette aratın) Bir usb belleğe atın. Porta takın (Belleğe bir ad verin örneğin usb diyin.) Kurulum yaptığınız usb bellekle başlatıp kurulum ekranına gelin, üst menüden disk izlencesini seçip mac kurduğunuz bölümün bağlantısını kesin (bağlantıyı kes seçeneği var) yine üst meniden terminali açın ve diskutil list yazıp entere basın, gelen listede mavericks kurulumu yapılan disk adını öğrenin (örneğin bende disk0s2) sonra yine terminale sırasıyla verdiğim komutları girin.(Boşluklara dikkat):
cd /Volumes/usb (isimlendirilen usb) entere basın
dd if=boot1h of=/dev/disk0s2(sizin mac kurulu diskiniz ne ise) entere basın.
Yeniden başlatın.
Kolay gelsin.
Uzun derseniz yeniden kurulum usb ile başlatın

Merhabalar.

Windows'a ulaşmayı başardım. Ancak sanıyorum Mac OSX ile Windows'u yanyana kurmak Mac OS X kurulumunu daha da zorlaştırıyor. AMD FX8120 işlemcili bir bilgisayar kullanıyorum ancak sanırım bu işlemci için Yosemite sürümü de çıkmamış henüz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı