Nirvana CD.HBI4570B'ye GTX 1050 Ti takılabilir mi?

canberkgun

Decapat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle ilk konum. Hata varsa kusuruma bakmayın. :)
Bende bu bilgisayar var.

Casper Nirvana CD.HBI4570B.

1603582491150.png

1603582507040.png

Ve bu bilgisayara bu ekran kartını takmak istiyorum.

EVGA GeForce GTX 1050 Ti SSC

Bilgisayarımın kasasına uyar mı? Yani kasaya sığar mı? :)

H67H2-EM, anakartım sanırım bu. Çünkü anakartımın model numarasından arattım ve bu çıktı. Casper hazır kasalar anakart adını gizliyor. PCI-e 2.0 anakart. Ekran kartı 3.0 kullanıyor sanırsam. Performans eksikliği maksimum %5 olabilir. Bilgisayarımda 350W var, yeterli olur mu? Şu anlık durumum sadece bu ekran kartını alabilmekte. Onu da 500 TL'ye yakın bir arkadaşım satıyor. Şuan yeni bir bilgisayar almak için durumum yok. Bu ekran kartını almak istiyorum ve kullanmak istiyorum. Bana ne yapabileceğim hakkında bilgi verir misiniz?

Bu tür kapalı kutu sistemlerde iç hacim detayları verilmiyor. Metre - cetvel yardımıyla ölçebilirsiniz. Ekran kartının boyutlarıyla karşılaştırırsınız böylece.

Peki kasaya sığdığını düşünelim. Benim için başka bir sorun yaratır mı ? Yaratsada ne gibi bir sorunlarla karşılaşırım. Performans eksikliği benim için önemli değil. Çünkü gt630 kullanmak zaten ayrı bir performans eksikliği :)

Güç kaynağını kontrol edin. Halen i5 4570 ile kullanıyorsanız, 12V kanalından 300-350W verebilen bir model yeterli olacaktır. Bunun dışında, belki soğutma konusunda iyileştirme yapmanız gerekebilir.

Çok soru soruyorum maalesef kusuruma bakmayın. İçimin rahatlaması için; bilgisayarda GT630'un kaldıramadığı oyunları oynayabilecek miyim? Her şey uyumlu oldu diyelim bilgisayara da sığdı. Sadece PCIe sıkıntısı olabilir diye düşünüyorum. Performans kaybım ne kadar olabilir? Farklı forumlarda okuduğuma göre %2 veya %3'lük bir düşüklük yaşanabileceğini okudum. Bunun içinde bana bilgi verebilir misiniz? Yani kısacası oyunları rahatlıkla medium ayarlarda oynayabilecek miyim? Eski ekran kartımdan her türlü daha iyi olur mu?

1603583769754.png

Boyut böyle gözüküyor.

Çok soru soruyorum maalesef kusuruma bakmayın. İçimin rahatlaması için; bilgisayarda GT630'un kaldıramadığı oyunları oynayabilecek miyim? Her şey uyumlu oldu diyelim bilgisayara da sığdı. Sadece PCIe sıkıntısı olabilir diye düşünüyorum. Performans kaybım ne kadar olabilir? Farklı forumlarda okuduğuma göre %2 veya %3'lük bir düşüklük yaşanabileceğini okudum. Bunun içinde bana bilgi verebilir misiniz? Yani kısacası oyunları rahatlıkla medium ayarlarda oynayabilecek miyim? Eski ekran kartımdan her türlü daha iyi olur mu?
GT 630'dan çok daha iyi performans alacaksınız tabii ki. Mevcut GTX 1050 test videolarından %3-5 aşağı / yukarı değerler alırsınız ekstra bir durum olmadığı sürece. PCIe 2.0 için diyorsanız, GTX 1050 gibi bir kartta kayıp olması pek mümkün değil.
Ayrıca GTX 1050'yi makul bir fiyata alacağınızı varsayıyorum.
1603583769754.png

Boyut böyle gözüküyor.
Bu kasanın dış boyutu, iç boyutunu kendiniz ölçmelisiniz.

İçi ferah bir kasa değil maalesef. Çok fazla metal parça var, bu yüzden ölçmeden kesin bir şey söylemek mümkün değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı