Nirvana NB 15.6 MX-4 ile ısınıyor

babalartahliye

Decapat
RAM
6
Ekran kartı
GT 940M
İşlemci
İ5 4210M
Laptopuma termal macun sürdüm, hala ısınıyor FPS düşüşü oluyor. FPS 190 iken 30 oluyor.
  • Laptop: Casper Nirvana NB 15.6
  • Kullandığım termal macun: Artics MX-4

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı laptopun GT840M'li modelini kardeşim kullanıyor. GTA 5 oynarken işlemci 97-98 dereceleri görüp frekans düşürüyordu. ThrottleStop uygulaması ile undervolt yaptım. Şimdi 85-90 derecede çalışıyor oynarken frekans düşürmüyor. İsterseniz ThrottleStop ayarlarını verebilirim.

Aynı laptopun GT840M'li modelini kardeşim kullanıyor. GTA 5 oynarken işlemci 97-98 dereceleri görüp frekans düşürüyordu. ThrottleStop uygulaması ile undervolt yaptım. Şimdi 85-90 derecede çalışıyor oynarken frekans düşürmüyor. İsterseniz ThrottleStop ayarlarını verebilirim.

Verebilir misiniz rica etsem benim bilgisayar kapanıyor benim ayarımla.

Casper'ın kasa yapısı ile alakalı bir sorun. Casper markasının önerilmeme sebebide bu. Altına soğutucu koyarsanız biraz düşer sıcaklık.

Verebilir misiniz rica etsem benim bilgisayar kapanıyor benim ayarımla.
Uygulamayı yükleyin birazdan atacağım.
Casper'ın kasa yapısı ile alakalı bir sorun. Casper markasının önerilmeme sebebide bu. Altına soğutucu koyarsanız biraz düşer sıcaklık.
Hocam kasanın alt kapağında fana denk gelen yerin altı açık değil kapalı. Yani soğutucu etki etmeyecektir muhtemelen. Bende alacaktım ama vazgeçtim.

Laptop soğutucu olarak da: Dexim frigus Gaming var.
Uygulamayı yükleyin birazdan atacağım.

Hocam kasanın alt kapağında fana denk gelen yerin altı açık değil kapalı. Yani soğutucu etki etmeyecektir muhtemelen. Bende alacaktım ama vazgeçtim.

Yüklü hocam.

MX-4 Laptoplar için pek iyi bir macun değil. Pump out yaptığıyla ilgili şikayetler var. Ek olarak laptopun soğutması kötüyse termal macun mucize yaratmıyor maalesef. UV Denemeniz daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı