Nişantaşı vs Gelişim üniversitesi

YaprakDolmasi

Hectopat
Herkese merhaba, bir dil öğrencisi olarak bu sene 30k sıralama yaptım istediğim bölüm Turizm Rehberliği ve ailemin "il dışında kiraya vs. o kadar para vereceğimize burada, İstanbul'da özel oku daha iyi" demesiyle önüme 2 üniversite seçeneği düştü. 1. Gelişim üniversitesi, 2. Nişantaşı Üniversitesi. Sizce bu üniversitelerden hangisini tercih etmeliyim veya sadece İstanbul'dan bakarak hata mı yapıyorum? İl dışı üniversitelere de bakmalı mıyım? Teşekkürler.

Aileniz para konusunda haklılar, şehir dışına gitmek vakıf üniversitelerindeki fiyatlarla denk düşüyor. Ve sanırım gitmek isteseniz bile aileniz göndermeyecektir. (aileden uzak bir üniversite hayatı güzel bir deneyim olabilir ve fiyatlar az çok yakın olacağı için tek fark tek yaşaman olur) Benim tavsiyem eğer gidebiliyorsanız iki üniversiteye de gidip bilgi alın ve karşılaştırma yapın. Bu şekilde daha net bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Ama eğer içinizden şehir dışında okumak geçiyorsa ve böyle gerçekten istiyorsanız ailenizle konuşup ikna etmeye çalışabilirsiniz. Ne de olsa gideceğiniz üniversite, bölüm ve şehir önünüzdeki hayatı belirlemekte çok büyük rol oynuyor.

Herkese merhaba, bir dil öğrencisi olarak bu sene 30k sıralama yaptım istediğim bölüm Turizm Rehberliği ve ailemin "il dışında kiraya vs. o kadar para vereceğimize burada, İstanbul'da özel oku daha iyi" demesiyle önüme 2 üniversite seçeneği düştü. 1. Gelişim üniversitesi, 2. Nişantaşı Üniversitesi. Sizce bu üniversitelerden hangisini tercih etmeliyim veya sadece İstanbul'dan bakarak hata mı yapıyorum? İl dışı üniversitelere de bakmalı mıyım? Teşekkürler.
Asla ama asla Nişantaşı yazmayın,yazdırmayın berbat bir üniversite giden her saniyenizde yazdığınız güne nefret edersiniz.

Geri
Yukarı