Nitro 16 4060 vs Victus 16 4070

Makaleler
2
Selamlar arkadaşlar. Daha önce 45K civarı laptop önerilerde Victus 16 öneriyordum ben. Bir gün bir kullanıcımızdan aynı bütçeye Nitro 16 4060'ın daha mantıklı olacağını çünkü hem panel hem kasa olarak çok daha başarılı olduğunu ve 4060 ile 4070 arasında kayda değer bir fark olmadığını söyledi. Kendim yaptığım bir araştırmada kullanıcıya hak verdim. İzlediğim karşılaştırmada gerçekten ufak farklar dışında kayda değer bir fark yoktu. Ben de Nitro 16 önermeye karar verdim.

Bugün @BerkayZ87 adlı değerli üyemiz benim daha önce görmediğim bir grafik verisi ile 4070 ile 4060 arası göz ardı edilemeyecek bir fark olduğunu belirtti. Ben sizin düşüncenizi merak ediyorum.
Siz 44k paraya aşağıda linkini koymuş olduğum kasa kalitesi ve soğutması ile beğenilen özellikle paneli ile başarılı bulunan ama 4060 kartına sahip bir Acer Nitro 16 mı alırdınız?
Yoksa üstüne 2k para koyup kasa vb konularda Nitro 16 gerisinde olduğu kabulü olan ama 4070 karta sahip HP Victus mu alırdınız?

Görüşlerinizi bekliyorum.

Selam arkadaşlar. Daha önce 45k civarı laptop önerilerde Victus 16 öneriyordum ben. Bir gün bir kullanıcımızdan aynı bütçeye Nitro 16 4060'ın daha mantıklı olacağını çünkü hem panel hem kasa olarak çok daha başarılı olduğunu ve 4060 ile 4070 arasında kayda değer bir fark olmadığını söyledi. Kendim yaptığım bir araştırmada kullanıcıya hak verdim. İzlediğim karşılaştırmada gerçekten ufak farklar dışında kayda değer bir fark yoktu. Ben de Nitro 16 önermeye karar verdim.

Bugün @BerkayZ87 adlı değerli üyemiz benim daha önce görmediğim bir grafik verisi ile 4070 ile 4060 arası göz ardı edilemeyecek bir fark olduğunu belirtti. Ben sizin düşüncenizi merak ediyorum.
Siz 44K paraya aşağıda linkini koymuş olduğum kasa kalitesi ve soğutması ile beğenilen özellikle paneli ile başarılı bulunan ama 4060 kartına sahip bir Acer Nitro 16 mı alırdınız?
Yoksa üstüne 2K para koyup kasa vb konularda Nitro 16 gerisinde olduğu kabulü olan ama 4070 karta sahip HP Victus mu alırdınız?

Görüşlerinizi bekliyorum.

Bence 4070 yani HP Victus.

4060 ve 4070 arasında çok fark yok. Normalde 4070 önerirdim ama Victus'lar iyi değil. Kasa kalitesi çöp. Daha alalı 3 ay oldu, kasada ekran kenarlarının izi kaldı. Ekran çerçevesinin üst kısmından ışık sızıyor, ekrandan değil hani ekranın arkasından gelen ışık yani. Isınmıyor gerçekten ama bu sadece güç limitinden kaynaklı. Soğutma sistemi kötü. Limiti en ufak bir şekilde aşarsan çok fazla ısınıyor. Aldığıma pişman oldum ben.

@Kaan Diktaş @Artoria Pendragon sizlerin de görüşlerini bekliyorum.
Bunlardan önce cevap vereyim, diyecekleri cevap Nitro 16 olacak. İşlemcisi sıvı metal ile soğutuyor, ekran paneli iyi diyecekler. Victus 16'ın Intel işlemcileri sanırım 95W limitte ve Ryzen 5 modelli işlemciye göre daha çok ısınıp limitli olduğunu söylüyorlar ben Intel modelini denemedim. MUX aktif edince işlemci 5Ghz çıkıyor herhangi bir limite takılıp işlemci hızı düşmedi.

Geri
Yukarı