Nitro 5 2020 sıcaklık sorunu

theformul

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar,

Almanya'dan 17", 10750H, RTX 2060, 16 GB RAM, 1 TB SSD, 120 Hz ekran gibi bir yeni Nitro 5 getirttim.

Demin ilk Warzone deneyimine başladım. Fanlar otomatikte ve Coolbooster özelliği de açık. Bilgisayar uçağa döndü neyse dedim problem yok kulaklık var.

Ama işlemci 93-94 derecelerde geziyor. Normal mi? Normalse bile bu derece sıcakta ömrü mü azalır? Bilgisayar performansı mı kesecek, ne olacak? Neler yapabilirim?

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Turbo Boost'u kapatabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öncellikle iyice bir stress test yapın bence. Aldığınız laptop konfigürasyonunun termalleri hakkında çok veri yok, bir şey söylemek zor olur. Şu max yük testini aynen yapıp ekran alıntısını paylaşabilirseniz (CPU ve GPU Power değerlerini sığdırarak) Turbo Boost'u kapatmadan işlemcinin ne durumda olduğunu/ne kadar kısmak gerektiğini öğrenebiliriz.

Frekans hızlarında dalgalanma ve FPS düşmesi yoksa her şey yolunda demektir, oynadığınız oyun sistem kaynaklarını zorlayan bir oyun. Normal bir oyunda 120-144 kareyi gösterebilen bir panelde bu işlemcilerde 85 dereceleri görmek çok normal, Warzone gibi kaynakları zorlayan oyunlarda 90 derecenin zaman zaman üstüne çıkmak ya da 90 dereceye sabitlenmek anormal diyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı