İş yerinden ne zaman istifa edilmeli?

limpeex

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Normalde ay sonu yani ayın 31'inde son mesaimi yapıp Haziran'ın 1'inde istifa edecektim ancak bu hafta vardiyam pazartesinden perşembeye kadar full ve diğer 3 gün izin (part-time çalışıyorum). Cahilim bu konuda eğer istifamı cumartesi günü değil de haftaya pazartesi verirsem 3 günlük izin maaşını alabilir miyim?

İstifa tarihinden sonra kullandığınız izin günleri için maaş alma hakkınız olabiliyor. Bu yüzden, istifanızı cumartesi yerine pazartesi günü verirseniz pazartesiden perşembeye kadar olan izin günleriniz için maaş alabilirsiniz.

Siz yine insan kaynaklarına danışın, iş yerine göre değişiyor bu genellikle.

İstifa tarihinden sonra kullandığınız izin günleri için maaş alma hakkınız olabiliyor. Bu yüzden, istifanızı cumartesi yerine pazartesi günü verirseniz pazartesiden perşembeye kadar olan izin günleriniz için maaş alabilirsiniz.

Siz yine insan kaynaklarına danışın, iş yerine göre değişiyor bu genellikle.
Hocam benim maaş bordromda hafta tatillerimde para aldığım gözüküyordu full-time iken. Ancak part-time geçiş yaptığımda gözükmedi acaba part-time işçiler hafta tatili ücreti alıyor mu bilginiz var mı?

İhbar süreniz var. Çıkış tarihinde en geç 2 hafta önce çıkış yapacağını yetkili kişilere bildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı