Nitro 5 AN515-44 HDMI ile Type-C görüntü aktarımı yapıyor mu?

Doğukan Vrl

Hectopat
Arkadaşlar laptop modelim Acer Nitro 5 AN515-44 r6zw nh. Q9hey. 002, HDMI sürümünü bulamadım bilen varsa yardımcı olabilir mi? 144Hz monitör almak istiyorum fakat HDMI sürümünü ve Laptop'daki Type-C görüntü aktarımı yapıyor mu yapmıyor mu bilmiyorum. Ayrıca, eğer HDMI 1.4 ise ve 120Hz ile kullansam monitörü FreeSync kullanılır mı? Teşekkürler.
  • 1650 Ti.
  • Ryzen 4600H.
  • 16 GB RAM.

Dosya Ekleri

• c.PNG
    c.PNG
    68,9 KB · Görüntüleme: 47
  • c2.PNG
    c2.PNG
    35,2 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sayfayı Acer Nitro 5 AN515-44 review: Solid performance at a reasonable price referans alırsak HDMI 2.0 var gözüküyor.

Eğer laptopun üreticisi Acer HDMI port çıkışına 120Hz üstü kilit koymadıysa, HDMI 2.0 ile 144Hz rahatlıkla alırsın.
Type-C ile görüntü aktarımı görünmüyor laptopta. Veri aktarımı demiş, görüntü aktarımı paylaşılmamış. Sanmıyorum olduğunu.

Bu sayfayı Acer Nitro 5 AN515-44 review: Solid performance at a reasonable price referans alırsak HDMI 2.0 var gözüküyor.

Eğer laptopun üreticisi Acer HDMI port çıkışına 120Hz üstü kilit koymadıysa, HDMI 2.0 ile 144Hz rahatlıkla alırsın.
Type-C ile görüntü aktarımı görünmüyor laptopta. Veri aktarımı demiş, görüntü aktarımı paylaşılmamış. Sanmıyorum olduğunu.
Teşekkürler hocam 👍

Araştırırken gördüm de Type-C to DP kablosuyla, Type-C'den DP'ye dönüştürücü kabloları farklı mı? Yani bazıları laptoplarındaki Type-C görüntüye izin vermese de dönüştürücü ile G-Sync bile actığını yazmış anladığım kadarıyla bu doğru mu?

Son düzenleme:
Araştırırken gördüm de Type-C to DP kablosuyla, Type-C'den DP'ye dönüştürücü kabloları farklı mı? Yani bazıları laptoplarındaki Type-C görüntüye izin vermese de dönüştürücü ile G-Sync bile actığını yazmış anladığım kadarıyla bu doğru mu?

Çoklu görüntü için kullanılan dönüştürücüler mevcut. Mac'lere bağlantı ve şarj için kullanılan tip dönüştürücüler var. Type-C to DP gibi değiller. Daha çok veri aktarımı, şarj için kullanılıyorlar. Elbette yüksek çözünürlükte sağlayanları var.
Örnek olsun. Ben bu dönüştürücü ile G-Sync hiç denemedim.
Type-C to DP ile G-Sync gördüm sadece. Dönüştürücüler bant genişliğini kısıtlıyor. Buna pek emin değilim.

Çoklu görüntü için kullanılan dönüştürücüler mevcut. Mac'lere bağlantı ve şarj için kullanılan tip dönüştürücüler var. Type-C to DP gibi değiller. Daha çok veri aktarımı, şarj için kullanılıyorlar. Elbette yüksek çözünürlükte sağlayanları var.
Örnek olsun. Ben bu dönüştürücü ile G-Sync hiç denemedim.
Type-C to DP ile G-Sync gördüm sadece. Dönüştürücüler bant genişliğini kısıtlıyor. Buna pek emin değilim.

Peki teşekkürler.

Hocam bu modelden ikinci el almayı düşünüyorumda. Konuyla alakalı son durum nedir elimde 144Hz 2K destekli bir Type-C to DP kablo var denedimiz böyle bir dönüştürücü çalışıyor mu acaba?

Hayır onu deneme imkanım olmadı, ama 1.4 HDMI kablo ile 1080p 144Hz alıyorum şu an hocam. Ayrıca garanti 60Hz'den fazlasını hiçbir kablo ile alamazsınız demişti aldım, düzgün yardımcı olmuyorlar, tabii Type-C sordum ama ona da düzgün yanıt alamamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı