Nitro 5 AN515-55 klavye sıcaklığı

men0fhonor

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Herkese merhaba. Nitro 5 AN515-55 bu laptopu kullanıyorum. Bu laptopu kullanan arkadaşlara soruyorum:
Sizin de klavyeniz ısınıyor mu? Resimde de gözüktüğü gibi wasd bölgesi ve numpad dışındası kalan yer ısınıyor mu?

Inked6bq5an2001_LI.jpg

GTA 5 ve Mafia 1 definive Edition gibi oyunlarda dediğim bölge gerçekten ısınıyor. Eğer sizde ısınmıyorsa servise göndermeyi düşünüyorum. ASUS FA506 kullanan bir arkadaş CPU 80 derecelere pek çıkmıyor demiş ve bende klavye ısınıyor mu dediğimde ısınmıyor dedi.

GTA 5'i 60 derece civarında Mafia'yı da 60-65 derecelerde ve saniyelik 80 derecelerde oynuyorum. Yani bir bakıyorum 80 derece anında 60-65 arasına iniyor.

Laptop bu ısınır demeyin çünkü ısınma sorunu var denilen ASUS TUF'un klavyesi ısınmıyorsa daha az ısınan bu laptopun klavyesinin ısınması bana saçma geliyor. Bir ara servise gönderip baktıracağım hem temizlik falan yaptırırım.

Acer Nitro AN515-44 R5 4600H olan modeli kullanıyorum. Oyun oynarken bilgisayarımda bahsettiğiniz kısımda ısınma olmuyor, klavyeye elimi koyduğum zaman çok az bir sıcaklık hissediyorum oyunlarda o da normal diyebileceğimiz türden ki hissetmiyorsun elini koyup beklemedikçe.

Ben oyunlarda 62 derece üstünü görmedim bu arada. Sizinkinin öyle olmasına şaşırdım. Intel'den kaynaklı olabilir.

Bunu kimden duydunuz? Gayet de ısınmakta özellikle "o, P, Ğ," harflerinin bulunduğu kısım. Sizin laptopunuzda işlemci veya GPU orada bulunuyorsa ısınması normal.

men0fhonor dedi:
Klavyeye ısı vuruyor mu peki?

Klavyede kesinlikle sıcaklık hissetmiyorsunuz fakat armory crate üzerinden işlemcinin ısındığını görebiliyorsunuz. @Mefistofeles demiş. Yalnız onun işlemcisi i5 midir R5 midir bilmiyorum. Benim 10300H.
İşlemci ve ekran kartı yüksek ihtimal o bölgede olduğu için ısınması normal.

Evet o bölgede. Yabancı birisi bu laptopu açmış ve videoda görmüştüm. Ryzen olan az daha soğuk ancak benimki de yakın değerlerde. Böyle ısınması hoş değil.

Peki servise göndersem onlar çözlerse tamam, çözemezlerse dediğim yere uygun bir şekilde termal ped yapıştırabilir miyim? Olur mu böyle bir şey?

Bunu kimden duydunuz? Gayet de ısınmakta özellikle "o, p, ğ," harflerinin bulunduğu kısım. Sizin laptopunuzda işlemci veya GPU orada bulunuyorsa ısınması normal.
Ryzen versiyonunu 4 ayı aşkın süredir kullanıyorum ve klavyede bugüne kadar sıcaklık hissetmedim. Evde bir de biraz daha eski pavilion var o cayır cayır hissettiriyor mesela, yani diğeri ısınıyor da ben anlamıyorum gibi bir şey yok ortada. Siz Asus tuf kullandınız mı neye göre yorum yapıyorsunuz merak ettim doğrusu.

Ryzen versiyonunu 4 ayı aşkın süredir kullanıyorum ve klavyede bugüne kadar sıcaklık hissetmedim. Evde bir de biraz daha eski pavilion var o cayır cayır hissettiriyor mesela, yani diğeri ısınıyor da ben anlamıyorum gibi bir şey yok ortada. Siz Asus tuf kullandınız mı neye göre yorum yapıyorsunuz merak ettim doğrusu.
Şuan Asus Tuf FX505DT'den yazıyorum yük altında 70 80'e ulaştığında gayet de ısınıyor klavyesi.

Şuan Asus Tuf FX505DT'den yazıyorum yük altında 70 80'e ulaştığında gayet de ısınıyor klavyesi.
Arkadaşın sorduğu cihaz a15 modeli sizin kasanızla aynı değil ilk mesajda bilgisayara bakarsanız memnun olurum, şu an kullandığım cihaz da o ve cihazın sıcaklık değerlerini takip ediyorum. Klavye üzerinde de kesinlikle ısınma hissetmedim çeşit çeşit oyun oynadım. Asusu babam üretmiyor burda marka fanatikliği yapmıyorum yaşadığım neyse onu yazıyorum. Yukarıda bir arkadaş da bunu alacağınıza soba laptop alın demiş. Bilgisayar yoğun kullanımda 80 dereceyi geçmiyor kolay kolay evet karşılaştırmadaki acerden daha sıcak çalışıyor ilk mesajlarımda yazdığım gibi altındaki delik sayısı da az ama yok soba yok yanıyor gibi bir şey söz konusu değil. Buyrun bu da elimdeki cihaz.

Dosya Ekleri

• IMG_20201226_150559.jpg
    IMG_20201226_150559.jpg
    104,6 KB · Görüntüleme: 52
AN515-52 var. i7 8750h ve 200 core 800 memory hız aşırtması yaptığım 1050 si var. Ekran kartı oyun içi %100 kullanımda 70 i geçmiyor. İşlemci ise oyun içi 35-40w ta kadar 80 nin altında duruyor. Kısacası demek istediğim bilgisayarın ısıları gayet iyi. Bende çok ısınmadığı için klavye hakkında konuşmayacağım ancak özellikle nitro yazan kırmızı kısmın klavye ile arasında kalan boşluk epey ısınıyor. Şunu da ekleyeyim kasadaki ısılar el yakacak kadar yüksek değil tahmini 45-50 taş çatlasın 60 derece. Bence cpu, gpu sıcaklıkları iyi ise çok takmayın. Açıkçası kasanın ısınması benim hoşuma gidiyor. Özellikle şu kış aylarında üşüdüğünde elimi koyuyorum 😀. Diğer yandan kasanın ısınması, işlemci ve ekran kartı ısısının kasaya yayıldığını gösteriyor yani belki sıcaklıklara yararı vardır. Belki klavyedeki kirler temizlenirse azda olsa klavyedeki ısı düşebilir.

Geri
Yukarı