Çözüldü Nitro 5 AN515-58-55RH BIOS güncellemesinde "ESP disk space not enough" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CihanK23

Picopat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 AN515-58-55RH modeline sahibim. BIOS'umu 1.10 sürümüne yükseltmeye çalıştığımda başlıktaki hatayı aldım. Technopat'ın videosunu izledim ama çok açıklayıcı değildi. Technopat'ın videosundaki çözüm anlatımı şu şekilde:

Komut İstemi'ni yönetici olarak açın
EFI bölümünü monte etmek için mountvol y: /s komutunu çalıştırın (sürücü harfi farklı olabilir)
/efi/microsoft/boot/fonts yoluna gidin
Microsoft'un geride bıraktığı tüm yazı tiplerini del. Komutu ile silin
BIOS güncellemesini yeniden başlatın ve çalıştırı İşte bu kadar! Artık sistem açılışında Insyde BIOS güncellemesi sorunsuz çalışacak

İlk madde tamam da 2. maddede ne yapmamız gerekiyor? Komut sistemini açtığımda karşıma sadece "C:\Windows\system32>" çıkıyor bundan SONRASİNDA ne yazmam gerek? Adım adım anlatabilir misiniz?

@Alfa Prime Üstat selamlar kusura bakma konuyu hortlamış oluyorum ama, ben senin dediğin işlemleri yaptım ve biosu güncelledim. Şimdi en başa geri dönmek istiyorum. Yani mountvol y:/s dediğimde "dizin boş değil" kısmına. kısaca EFI ye atadığım ismi kaldırmak istiyorum. mountvol y:/s komutu verdiğimde tekrar "dizin boş değil desin bunu nasıl yaparım? Yardımların için şimdiden teşekkürler.
  1. Başlat menüsünü açın ve “cmd” yazın.
  2. “cmd” uygulamasını sağ tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçin.
  3. diskpart yazın ve enter tuşuna basın.
  4. Aşağıdaki komutları sırayla yazın ve Enter tuşuna basın:
list volume select volume X attributes volume clear hidden attributes volume clear readonly
Burada X, kaldırmak istediğiniz hacim numarasını temsil eder.

1. Başlat menüsünü açın ve “CMD” yazın.
  2. “CMD” uygulamasını sağ tıklayın ve “yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçin.
  3. diskpart yazın ve enter tuşuna basın.
  4. Aşağıdaki komutları sırayla yazın ve enter tuşuna basın:
list volume. select volume X attributes volume clear hidden. attributes volume clear readonly
Burada X, kaldırmak istediğiniz hacim numarasını temsil eder.

Attributes volume clear hiddenden sonra “virtual disk service error” nesne bulunamadı diyor.

Geri
Yukarı