Nitro 5 vs. ikinci el ROG G513

Bütçe
7000-7500

abyssos

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 7 4800H RAM 8 GB SSD 512 GB GTX 1650 ekran kartı ROG G513 ( ikinci el)

Veya sıfır Nitro 5 60Hz 4600H 16050 Ti

Sizce hangisi daha iyi?

Kullanım ihtiyacım oyun-akademik-soğuması güzel ve uzun süre idare etsin beni. Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el ürünün garanti kapsamı devam ediyorsa ve kozmetiğinde vs. herhangi bir problemi yoksa (Mutlaka oyun ve benchmark testi yapmanızı öneririm, OCCT testi de olabilir sistem kararlılığını ölçmek için) alınabileceğini düşünüyorum ASUS ROG'un.

İkinci el ürünün garanti kapsamı devam ediyorsa ve kozmetiğinde vs. herhangi bir problemi yoksa (Mutlaka oyun ve benchmark testi yapmanızı öneririm, OCCT testi de olabilir sistem kararlılığını ölçmek için) alınabileceğini düşünüyorum ASUS ROG'un.
20 ay kadar garantili , kozmetiği güzel. Dediğiniz testler hakkında fikrim yok yapmaya çalışırım.

Nitro 5’te 1650ti var 1650 ile farkı çok olur mu ?

Bence de asus. Acer Nitro 3060 öncesi kasalarında hep ısınma problemleri yaşanmış. Asus alıp arkadaşın dediği gibi testleri yaparsanız. PC'de bir sorun yoksa onu alıp 8gb ram daha takarsınız aynı marka model olacak şekilde çok daha fazla verim alırsınız kanımca.

@Genzonzi Yanlış. 2020 ve ileri kasası modellerinde ısınma problemi yok buz gibi bilgisayar. 2020 kasası yeni kasa ve fanlar ayrılıp köşelere yerleştirilmiş, önceki eski kasalarda yanyana çift fan bulunmaktaydı o modeller ısınma problemi vardı. Ben 2021 kasa kullanıyorum ve işlemci 80 dereceyi geçmedi GPU'da 70 dereceyi. Söylediğim maks dereceler ağır geçilen testlerin sonucu. Oyunlarda işlemci ortalama 65 70 dereceler de GPU ise 60 derecelerde çalışıyor. Normal kullanımda CPU 50 dereceyi geçmiyor ve GPU 37 derecelerde ve fan kapatıyor bilgisayar duymuyorsun.

@abyssos Açık dünya oyunlarında 6, 7 FPS fark var. FPS oyunlarında, yarış oyunlarında falan 15 FPS fark olabiliyor.

@SunSet Arkadaşımız kullanmış ve kullanmaya da devam ediyor. Onun bilgileri benimkinden daha doğrudur. Ben şuan 3060 için araştırma içerisinde olduğum için genel olarak öyle bir sorun gördüm bir çok forumda yerli ve yabancı o yüzden böyle bir yorumda bulundum. O zaman acerda alınabilirmiş. Asus biraz daha şıklık ve markaya alıyor paranın bir kısmını zaten.

@Genzonzi Acer'ın RTX 3060 ve AMD 5000 serilerinde benim modele göre ısınma varmış sanırım. İşlemci 95 derecelere kadar, GPU da sanırım 75 dereceleri falan görebiliyor CPU ısısından dolayı sanırım. İçinde ki GPU güçlü olunca ve yeni AMD 5000 seriler, Intel 11. Nesil'e göre 2, 3 derece sıcak çalışıyor. AMD 4000 serisi daha serin bence. Ama bu söylediklerim Asus modelinde de aynı derecelere sahipti sanırım. Yani bu dereceler güçlü GPU ve güçlü CPU ile normal sayılabilir. Keşke 85 90 dereceler olsaymış bu güçlü kartlar da. Bizim kartların gücü tasarruf amaçlı olunca buz gibi çalıştırıyor Acer.

@Genzonzi Yanlış. 2020 ve ileri kasası modellerinde ısınma problemi yok buz gibi bilgisayar. 2020 kasası yeni kasa ve fanlar ayrılıp köşelere yerleştirilmiş, önceki eski kasalarda yanyana çift fan bulunmaktaydı o modeller ısınma problemi vardı. Ben 2021 kasa kullanıyorum ve işlemci 80 dereceyi geçmedi GPU'da 70 dereceyi. Söylediğim maks dereceler ağır geçilen testlerin sonucu. Oyunlarda işlemci ortalama 65 70 dereceler de GPU ise 60 derecelerde çalışıyor. Normal kullanımda CPU 50 dereceyi geçmiyor ve GPU 37 derecelerde ve fan kapatıyor bilgisayar duymuyorsun.

@abyssos Açık dünya oyunlarında 6, 7 FPS fark var. FPS oyunlarında, yarış oyunlarında falan 15 FPS fark olabiliyor.
Teşekkür ederim, ben de incelemeler de acerın aşırı serin çalıştığını gördüm. Şu an acera doğru kaydım gibi.
Asusta 2*4w hoparlörler varmış galiba bilginiz var mı ?
@SunSet Arkadaşımız kullanmış ve kullanmaya da devam ediyor. Onun bilgileri benimkinden daha doğrudur. Ben şuan 3060 için araştırma içerisinde olduğum için genel olarak öyle bir sorun gördüm bir çok forumda yerli ve yabancı o yüzden böyle bir yorumda bulundum. O zaman acerda alınabilirmiş. Asus biraz daha şıklık ve markaya alıyor paranın bir kısmını zaten.
Ben de acer araştırırken rtx ve 5000 serilerinin ısındığına gördüm,okudum

Yeni konular

Geri
Yukarı