Nitro 5 vs Lenovo idepad 3 Gaming

Bütçe
13.500

emin38

Hectopat
Acer Nitro 5 RTX 3050 i5 10300H.
Lenovo idepad 3 Gaming Ryzen 5 5600h GTX 1650.
RAM'ler aynı.
Valorant MC GTA yazılım kullandığım uygulama ve oyunlar.

Bende Ideapad Gaming 3 var ama i5-11300h modeli var ancak bir 8 GB daha eklemek lazım (ikisine de) RAM darboğazından dolayı ben Valorant'ta 150-220 FPS arası alıyorum tabi bazen 100 civarına da düşebiliyor eğer dışarıda kullanmak istiyorsan Ideapad modelini önermem çünkü ekran ışığı biraz az dışarıda gözlerini kısarak görmeye çalışman muhtemel ama Nitro modelini bilmiyorum. Ayrıca Ideapad modelinin bir avantajı var istersen 1 tane M.2 SSD sloth daha var veya bir tane hard disk de takabilirsin ayrıca ben Ideapad aldığım da Windows 10 kurmuştum anlayamadığım şekilde performans bayağı düşüktü mesela Valorant'ta 90 FPS civarı alıyordum sonra Windows 11 kurdum o zaman normal değerler vermeye başladı (ben de garanti süresi dolunca RAM eklemesi yapacağım sana da hangisini alırsan al öneririm) söyleyeceklerim bu kadar karar size kalmış.

Bende Ideapad Gaming 3 var ama i5-11300h modeli var ancak bir 8 GB daha eklemek lazım (ikisine de) RAM darboğazından dolayı ben Valorant'ta 150-220 FPS arası alıyorum tabii bazen 100 civarına da düşebiliyor eğer dışarıda kullanmak istiyorsan Ideapad modelini önermem çünkü ekran ışığı biraz az dışarıda gözlerini kısarak görmeye çalışman muhtemel ama Nitro modelini bilmiyorum. Ayrıca Ideapad modelinin bir avantajı var istersen 1 tane M.2 SSD sloth daha var veya bir tane hard disk de takabilirsin ayrıca ben Ideapad aldığım da Windows 10 kurmuştum anlayamadığım şekilde performans bayağı düşüktü mesela Valorant'ta 90 FPS civarı alıyordum sonra Windows 11 kurdum o zaman normal değerler vermeye başladı (ben de garanti süresi dolunca RAM eklemesi yapacağım sana da hangisini alırsan al öneririm) söyleyeceklerim bu kadar karar size kalmış.

Genel olarak performansı iyi o zaman.

Genel olarak performansı iyi o zaman.

Evet üzmedi şu an için ayrıca sıcaklık da rahatsız etmedi mesela bazı laptoplarda klavye ısısı çok yüksek olabiliyor hatta klavyenin o kadar ısınması el için de sağlıksız bir durum ama şu ana kadar Ideapad modelinde böyle bir sıkıntı çekmedim ayrıca fan modlarını Lenovo Vantage uygulaması üzerinden değiştirebiliyorsunuz eğer Ideapad alırsanız dediğim yazılım kesinlikle gerekli çünkü klavye renkleri bilgisayarın içinden çıkan mouse in makro ayarları ve daha sonra fan hızı ve birçok şey kontrol edilebiliyor.

Evet üzmedi şu an için ayrıca sıcaklık da rahatsız etmedi mesela bazı laptoplarda klavye ısısı çok yüksek olabiliyor hatta klavyenin o kadar ısınması el için de sağlıksız bir durum ama şu ana kadar Ideapad modelinde böyle bir sıkıntı çekmedim ayrıca fan modlarını Lenovo Vantage uygulaması üzerinden değiştirebiliyorsunuz eğer Ideapad alırsanız dediğim yazılım kesinlikle gerekli çünkü klavye renkleri bilgisayarın içinden çıkan mouse in makro ayarları ve daha sonra fan hızı ve birçok şey kontrol edilebiliyor.

Driverlari nasıl yukledin.

Yeni konular

Geri
Yukarı