Nitro 5 vs Monster Tulpar T7

Sanırım marka seçerek bakmışsınız.
Bu arada konuyu kirletmeyelim.
@nopaynohack benim bildiğim kadarı ile böyle yanlış yönlendirmek istemem açıkçası. Sizinki saat hızlarına bakılınca 2070 Refresh gibi duruyor. Laptop üreticinize de danışabilirsiniz bu konuda.
Normalde Max-Q olunca genelde Max-Q olduğu belirtiliyordu Gpuz'de. GPU'nuz MAX-Q değil gibi duruyor.

Bunu bilmediğim için bir şey diyemem öneremem de Laptop olduğu için hem adaptör hem de ısı sınırınız var. Riskli bir şey olacağını düşünüyorum. Bilmediğim için bir şey diyemem ne yazık ki riskli bir şey.

Bunu demek yanlış gibi. Çünkü hem MAX-Q olanın hem de normal versiyonun Refresh modelleri var. Refresh yeni model demek zaten bu konuda mantıken. Kartınız MAX-Q değil frekanslara bakılınca.
@nopaynohack isterseniz imzanızdaki refresh kısmını silin yanlış bilgilendirme olabilir.
@nopaynohack sanırım sürprizbozanda bildirim gitmiyor.

Buradaki model Refresh versiyonu yani bant genişliği daha düşük ancak çekirdek frekansları daha yüksek.

Bu ise eski 2070.

Burada da refresh olduğu belirtilmiş. MaxQ değil olarak gözüküyor hem GPU ismini hem de frekanslara bakılınca. Burada kafa karıştıran eski 2070 Mobile ile refresh 2070 Mobile'ın bant genişliğinin farklı olması.
Hocam isimlere takılmaya gerek yok TDP'sine kadar aynı (115 Watt). Bir tek isimleri ve boost clock hızları farklı. Boost clock hızını da fabrika çıkışlı O.C yapmışlar zor bir şey değil.
Hatta dikkat ederseniz benim GPU-Z programı üzerinden Lookup yazısına tıkladığımda linkte başka bir markanın (Schenker) Max Q Refresh bir ekran kartı çıkıyor. Özelliklerine bakınca ise 900 Mhz olan hızın üstü çizilmiş ve 1260 Mhz (%40) yazmışlar bu da O.C edildiği anlamına geliyor. Onlar da Almanya'nın Çin'den Laptop ithalatçılarıymış bizdeki gibi. Adına da Refresh Max Q demişler.
Benim düşüncem bu hocam çünkü üstünü çizmişler yenisi yazmışlar ve ben indirdiğim GPU-Z programından buraya yönlendiriliyorum. Beni insanları yanlış yönlendirmekle itham etmişsiniz ama benim bundan kazancım ne, neden öyle birşey yapayım ki? Program bizi mi yanlış yönlendiriyor acaba? (Sürümü 2.40.0) Bir yandan da haklısınız Lookup yazan yerin yanında Refresh yazması gerekiyor ama o yazı da yok.
Mesajı düzenleyemediğim için yeni mesaj atmak zorunda kaldım

Dosya Ekleri

• 1622697886108.png
    1622697886108.png
    21,5 KB · Görüntüleme: 23
Normal 2070 14 Mbps bellek hızına sahip.
Refresh 2070 11 Mbps.
Bu konuda yabancı kaynaklarda da böyle bilgi yer alıyordu. Başka fark yok diye biliyorum.

Hocam isimlere takılmaya gerek yok TDP'sine kadar aynı (115 Watt). Bir tek isimleri ve boost clock hızları farklı. Boost clock hızını da fabrika çıkışlı O.C yapmışlar zor bir şey değil.
Hatta dikkat ederseniz benim GPU-Z programı üzerinden Lookup yazısına tıkladığımda linkte başka bir markanın (Schenker) Max Q Refresh bir ekran kartı çıkıyor. Özelliklerine bakınca ise 900 Mhz olan hızın üstü çizilmiş ve 1260 Mhz (%40) yazmışlar bu da O.C edildiği anlamına geliyor. Onlar da Almanya'nın Çin'den Laptop ithalatçılarıymış bizdeki gibi. Adına da Refresh Max Q demişler.
Benim düşüncem bu hocam çünkü üstünü çizmişler yenisi yazmışlar ve ben indirdiğim GPU-Z programından buraya yönlendiriliyorum. Beni insanları yanlış yönlendirmekle itham etmişsiniz ama benim bundan kazancım ne, neden öyle birşey yapayım ki? Program bizi mi yanlış yönlendiriyor acaba? (Sürümü 2.40.0) Bir yandan da haklısınız Lookup yazan yerin yanında Refresh yazması gerekiyor ama o yazı da yok.
Mesajı düzenleyemediğim için yeni mesaj atmak zorunda kaldım

Yanlış anlamayın öyle bir amacım yok. Sadece olabilir dedim yanlış anlaşılmak istemem. Emin olmamakla beraber belki de GPU-Z'de yönlendirilen link hatalıdır. Böyle bir ihtimal de olabilir ne de olsa. Çünkü kartınız MAX-Q değil Normal Refresh olarak gözüküyor.

Buradaki ile aynı gözüküyor çünkü frekanslar:

NVIDIA GeForce RTX 2070 Mobile Refresh Specs

Son düzenleme:

Bu kaynaklarda böyle yazıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı