Nitro 5'te ekran kartı kullanımı %70'in üstüne çıkmıyor

hasan21

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde Acer Nitro 5 517-54 oyuncu laptopu var laptopta i5-11400h ve RTX 3060 donanımları yer alıyor benim sorum şu şekilde; her oyunda neredeyse CS:GO Valorant BF1 Valheim gibi oyunları denedim fakat ekran kartı kullanımı hep 70'in üstüne çıkamıyor oyunu Ultra'da da açsam Low'da da açsam hep yakın FPS'ler alıyorum hiçbir şey değişmiyor. Ekran kartı kullanımı Low'da 40-50 iken Ultra'da 50-60 oluyor ve FPS'te az miktarda artıyor bunun sebebi nedir acaba? Tam olarak bilgisayarın ekran kartının %90'ın üstüne çıkması için bir engel mi var? Bu arada işlemcinin de kullanımı yakın değerlerdr hep 40-60 arasında değişiyor bunun sebebi nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU Z ile RAM'im tek mi yoksa Dual yani çift kanal olup olmadığını komtrol eder misin?
CPU Z de Memory'ye girince,
Channel kısmında Dual veya Single yazar. Single ise sorun buradan kaynaklanıyor. Tek kanal RAM darboğaz yapıyor demektir. Çözüm RAM alıp eklemek.

Muhtemelen pil tasarrufu modunda kullanıyorsunuz Acer Nitro Sense'den yüksek performansa alın.
Dengede kullanıyorum fakat yüksek performanstada işe yaramıyor

Sıcaklıklar ne durumda? Rekabetçi oyunlarda geçmemesi normal.
Sıcaklık durumları 70-80 derecelerde bf1 de diğer oyunlarda ise 60 larda geziyor max 70 çıkıyor bf de sadece 85 leri gördüm

CPU Z ile RAM'im tek mi yoksa Dual yani çift kanal olup olmadığını komtrol eder misin?
CPU Z de Memory'ye girince,
Channel kısmında Dual veya Single yazar. Single ise sorun buradan kaynaklanıyor. Tek kanal RAM darboğaz yapıyor demektir. Çözüm RAM alıp eklemek.
Evet tek ram bulunuyor da bu kadar düşüş yapması enteresan.
Buna bi ram daha takarsam düzelir mi yani

Dengede kullanıyorum fakat yüksek performanstada işe yaramıyor.

Sıcaklık durumları 70-80 derecelerde BF1 de diğer oyunlarda ise 60'larda geziyor Max 70 çıkıyor BF de sadece 85leri gördüm.

Evet tek RAM bulunuyor da bu kadar düşüş yapması enteresan.
Buna bir RAM daha takarsam düzelir mi yani.

Tek kanal RAM yüzünden FPS düşmesi yiyor. Hem işlemci hem de ekran kartı tam performansa çıkamıyor. Dorboğaz meydana geliyor. Çözüm aynı RAM'den alıp servise taktırmak. Servis taktıktan sonra sorun devam ederse direkt laptopu garantiye verirsin. Ama sorun tek kanal RAM.

Tek kanal RAM yüzünden FPS düşmesi yiyor. Hem işlemci hem de ekran kartı tam performansa çıkamıyor. Dorboğaz meydana geliyor. Çözüm aynı RAM'den alıp servise taktırmak. Servis taktıktan sonra sorun devam ederse direkt laptopu garantiye verirsin. Ama sorun tek kanal RAM.
Hacı servise taktırmak zorunlu mu ben kendim bakıp markasına,alıp taksam olmaz mı?

Garantiye götürdüğünde stok halinden farklı bir durum görürlerse veya kasayı açtığını farkederlerse garanti dışı kalır direkt.

Yeni konular

Geri
Yukarı