Niye otomobillerde çok vergi alınıyor?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI A320M-A Pro anakart Sapphire Pulse RX6400 4 GB 64 Bit Ryzen 3 3200G Apacer Panther 2*8GB 3200MHz CL16 DDR4 RAM Seagate Barracuda 1TB HDD James Donkey 240GB SSD ve son olarak Frisby FC-9365G Gaming kasa double Slim ring RGB fan (650W 80+)
Az önce Mercedes'in sitesinde G63 AMG kasaya baktım bu arabayı şimdi %220 vergi vermesek 800bin TL vergi versek kısaca 4milyon TL verip alabilsek kötü mü olur? Niye hiç kimse bu kadar yüksek ÖTV'den konuşmuyor anlamıyorum artık. Bu arada beni kimse yanlış anlamasın vergi verelim ama devlete 3 araba kendimize 1 tane alacağımıza kendimize 1 devlete de 5/1 oranında vergi vermek daha mantıklı.

Dosya Ekleri

• şu fahiş fiyata bakın abi ya.png
    31,9 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
Bizce de keşke bu kadar vergi alınmasa ama bizim yapabileceğimiz bir şey var mı?

Suriyeliler sığınabilsin diye veriyoruz bu kadar vergiyi.

Geçen bir adama gösterdim bu fotoğrafı adam bana site yalan dedi la önünde girdim siteye diyorum olsun yalan diyor gerçeği bile görmüyor gözleri kabul edemiyorlar tapıyorlar artık.

Normalde evet çok fazla bir vergi maliyeti, eğer verginin nasıl bu kadar fazla karar verildiğini soruyorsanız motor hacmine bağlı olarak veriliyor.

Bence vergi konusunda haklılar ya. Ülkede çok trafik var, otopark yok falan filan. Bu tür durumlarda tek çare vergileri arttırmaktır. Ama tabii o vergilerin nereye gittiği bile belli değil ki bu durum karaborsa ihtimalini arttıran bir etken. Mesela o vergilerin çok az bir kısmıyla Otoparklar yapılsa sorun aslında kısmen düzelir ama nerde...

Hocam motor diye milleti... Neyse anladınız siz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…