"No bootable device" hatası

ssjwoody0731

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba elim de (Toshiba satellice L50-C) var. Bu laptopa 1TB hard disk çıkarıp SSD takmak istedim. (daha önce bolca laptop söküp takmıştım) açtım diski söktüm SSD taktım. BIOS'a girdim baktım SSD gözüküyor problem yok. Format USB taktım. BIOS'u UEFI olarak çalıştırdım kurulum geldi kurulumu yaptım. Dosya kopyaladı kurulumu tamamladı. Ama sonunda disk ile başlamadı. Araştırdım bayağı araştırım çözümler denedim ama olmadı. BIOS'ta SSD gözüküyor ama SSD ile boot et dediğimde (no bootable device) diyor. Belki BIOS açamıyor falan diye F12 basıp başlangıçta diski seçiyorum yine aynı şimdi eski HDD taktım yine aynı problem sorun ne olabilir?

Merhaba elim de (Toshiba satellice L50-C) var. Bu laptopa 1TB hard disk çıkarıp SSD takmak istedim. (daha önce bolca laptop söküp takmıştım) açtım diski söktüm SSD taktım. BIOS'a girdim baktım SSD gözüküyor problem yok. Format USB taktım. BIOS'u UEFI olarak çalıştırdım kurulum geldi kurulumu yaptım. Dosya kopyaladı kurulumu tamamladı. Ama sonunda disk ile başlamadı. Araştırdım bayağı araştırım çözümler denedim ama olmadı. BIOS'ta SSD gözüküyor ama SSD ile boot et dediğimde (no bootable device) diyor. Belki BIOS açamıyor falan diye F12 basıp başlangıçta diski seçiyorum yine aynı şimdi eski HDD taktım yine aynı problem sorun ne olabilir?
Disk tam oturmuyordur yuvaya, ya da sökerken vs bir yere zarar verdiyseniz temazsızlık oluyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format USB'si hatalı olabilir, o yüzden işletim sistemini hatalı kuruyor da olabilir. Format USB'sini baştan hazırlamayı deneyebilirsiniz. ISO dosyasını IDM gibi indirme araçları olmadan indirin.

Format USB'si hatalı olabilir, o yüzden işletim sistemini hatalı kuruyor da olabilir. Format USB'sini baştan hazırlamayı deneyebilirsiniz. ISO dosyasını IDM gibi indirme araçları olmadan indirin.

Windows'un sitesinden indirip ISO olarak alıp Rufus ile kurdum.

Hmm hocam diskte bir şey olabilir mi?

Format atmadan önce çalışan disk de aynı hatayı veriyor.
Ve SSD'yi çalışan sistemden söktüm.

Boot sıralaması vs birkaç BIOS menü resmi atar mısınız?

Tabii hemen atıyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-07-02 at 16.01.41.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-02 at 16.01.41.jpeg
    79,4 KB · Görüntüleme: 28
  • WhatsApp Image 2022-07-02 at 16.06.12.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-02 at 16.06.12.jpeg
    44,8 KB · Görüntüleme: 28
  • WhatsApp Image 2022-07-02 at 16.09.17.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-02 at 16.09.17.jpeg
    58,3 KB · Görüntüleme: 27
  • WhatsApp Image 2022-07-02 at 16.09.37.jpeg