No bootable device hatası

The Respectus

Centipat
Bilgisayarlardan tak tak sesler gelmeye başladı ve mavi ekran hatası verdi (Windows 10). Ondan sonra bu hatayı verdi.

image.jpg

Bir tuşa bassam da olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizde format diski ya da USB'si yok mu? Yok ise çevrende birinden bilgisayar alıp format USB'si hazırlayıp Boot edip format atabilirsiniz. Yeni taktığınız diskte büyük ihtimalle Windows yok içerisinde o yüzden hata devam ediyor. Elinizden bir şey gelmiyorsa OTG kablosuyla USB belleğinizi Android telefona bağlayıp etchdroid adlı uygulamayla USB belleğinize yazabilirsiniz. Dikkat edin bu programın Windows 10 desteği yoktur ilk önce kalilinux, Ubuntu tarzı bir işletim sistemi kurup orada Windows 10 format diski hazırlayabilirsin. Anlamadıysan her adımda veya konuda yardımcı olurum.

Elimde otg kablosu var ancak linux veya Ubuntu kullanmayı bilmiyorum elimdeki hdd eski laptopun hdd si ve laptopta windows 10 yüklüydü sanırım otg kablosunu deneyeceğim fakat nasıl yazacağım hakkında hiçbir fikrim yok.
Elinizde format diski ya da USB'si yok mu? Yok ise çevrende birinden bilgisayar alıp format USB'si hazırlayıp Boot edip format atabilirsiniz. Yeni taktığınız diskte büyük ihtimalle Windows yok içerisinde o yüzden hata devam ediyor. Elinizden bir şey gelmiyorsa OTG kablosuyla USB belleğinizi Android telefona bağlayıp etchdroid adlı uygulamayla USB belleğinize yazabilirsiniz. Dikkat edin bu programın Windows 10 desteği yoktur ilk önce kalilinux, Ubuntu tarzı bir işletim sistemi kurup orada Windows 10 format diski hazırlayabilirsin. Anlamadıysan her adımda veya konuda yardımcı olurum.

Elimde OTG kablosu var ancak Linux veya Ubuntu kullanmayı bilmiyorum elimdeki HDD eski laptopun HDD'si ve laptopta Windows 10 yüklüydü sanırım OTG kablosunu deneyeceğim fakat nasıl yazacağım hakkında hiçbir fikrim yok.

Yükleyip videolardan destek alabilirsin ben aşağıya USB belleğe nasıl yazabileceğin hakkında bir video bırakıyorum. İşlemler oldukça basit hızlıca halledersin. Başka bir sorun olursa cevaplarım en kısa sürede kusura bakma hızlıca cevam veremedim işlerimden dolayı.

Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Yükleyip videolardan destek alabilirsin ben aşağıya USB belleğe nasıl yazabileceğin hakkında bir video bırakıyorum. İşlemler oldukça basit hızlıca halledersin. Başka bir sorun olursa cevaplarım en kısa sürede kusura bakma hızlıca cevam veremedim işlerimden dolayı.

Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Cevabı hızlı vermeniz hiç önemli değil yardımın için çok teşekkürler ancak, biosda yeni taktığım hdd gözükmüyor Ubuntu yu indirdim ancak kurlumda sadece 4 gb yazıyordu (usb belleğin hafızası).
Bu arada eski hdd de biosda gözükmüyordu.

Cevabı hızlı vermeniz hiç önemli değil yardımın için çok teşekkürler ancak, BIOS'da yeni taktığım HDD gözükmüyor Ubuntu'yu indirdim ancak kurlumda sadece 4 GB yazıyordu (USB belleğin hafızası).
Bu arada eski HDD'de BIOS'da gözükmüyordu.

O zaman eski HDD'nizi çıkartıp yenisini takıp kontrol edin BIOS'ta gözüyor mu ikisini de denedikten sonra birisi çalışıyorsa format aşamasına geçebiliriz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı