Çözüm No IDE Master HDD Detected Press F1 to Resume

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SkrillexDP

Hectopat
Daha fazla  
Bu 3 sorundan önce bir not: Bilgisayarım 9 senelik ancak hala Lol vs. oyunları 80 fps civarında çalıştırıyor. Performansı gayet iyi.

Bilgisayar açılırken F1 tuşuna basmadan açamıyorum. HDD Detected vs. diye bir hata çıkıyor F1'e basıp geçin anlamında basıyorum ve bilgisayar açılıyor. Sorun nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşletim sistemi kurulu disk Primary Master SATA veya IDE soketi yerine Slave sokete takıldığında bu hatayı alırsınız. Master, işletim sistemi kurulu disklerin takıldığı port. Slave ise depolama için kullanılan disklerin takıldığı port. Windows kurulu diski Slave portuna taktığınızda sistem ilk aşamada boot edecek bir disk bulamaz. F1'e bastığınızda diğer diskleri tarayarak ikinci aşamada Windows kurulu diskten boot eder. Sorunun çözülmesi için Windows kurulu diskin Master portuna takılması yeterli. Bu portlar anakart üzerinde renklere ayrılmıştır ve kullanım klavuzundan ayırt edilebilir.
İşletim sistemi kurulu disk Primary Master SATA veya IDE soketi yerine Slave sokete takıldığında bu hatayı alırsınız. Master, işletim sistemi kurulu disklerin takıldığı port. Slave ise depolama için kullanılan disklerin takıldığı port. Windows kurulu diski Slave portuna taktığınızda sistem ilk aşamada boot edecek bir disk bulamaz. F1'e bastığınızda diğer diskleri tarayarak ikinci aşamada Windows kurulu diskten boot eder. Sorunun çözülmesi için Windows kurulu diskin Master portuna takılması yeterli. Bu portlar anakart üzerinde renklere ayrılmıştır ve kullanım klavuzundan ayırt edilebilir.

Çözüm
Abi kaç gündür uğraşıyordum. Allah senden razı olsun...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı