"No keyboard detected!" hatası

Mustafacangrs

Decapat
Daha fazla  
Küçüklüğümden kalma bir PC var ama açılırken bir hata ekranı veriyor, 15 saniye geçiyor ve kapanıyor, klavye görmüyor.
Ekran kartı yok işlemciden görüntü alabiliyorum.

IMG_20230121_153546_2.jpg

Kasa açık mı? Açıkca kapatın. Klavye için başka port, olmuyorsa başka klavye deneyin. Zaten sondaki hata USB cihazının bozuk olduğunda alınıyor genelde. Klavyede veya USB portunda kısa devre olabilir.

CMOS checksum için BIOS'a girmeniz gerekecek muhtemelen.
Her hangi bir klavye takılı değil takılı olsada aynı yazıyı veriyor bide bu fotoyu çekerken uzay sistem çalıştırdım ama siz deyince farkettim usb girişleri berbat durumda olmazsa usb portlarını sökücem söktükten sonra yeniden yazarım

Kasa açık mı? Açıkca kapatın. Klavye için başka port, olmuyorsa başka klavye deneyin. Zaten sondaki hata USB cihazının bozuk olduğunda alınıyor genelde. Klavyede veya USB portunda kısa devre olabilir.

CMOS checksum için BIOS'a girmeniz gerekecek muhtemelen.
Usb portlarını anakarttan söktüm ama yazanlar değişmedi bir çiftli usb port vardı bide ethernet girişiyle birleşik bir çift usb portları vardı hepsini söktüm kasanın ön panelindeki usbler de bağlı değil ama yinede ne klavye nede mouse görüyor

Klavye ya da mouse takılı olmayacak zaten. Anakarttan USB portlarını söktüyseniz USB device over current hatası gitmeli, yoksa anakartın arkasındaki portlarda sıkıntı vardır. O şekilde mi yaptınız?
Anakartın üstünde artık uab port yok usb portlar sorunludur diye söktüm sökecek kadar teknik bilgiye sahibim

Geri
Yukarı