No Man's Sky için 105 TL değer mi?

Kısa süren bir oyun olsa ve bitirildikten sonra tekrar geri dönülmeyecek bir oyun olsa Game Pass tercih ederim ancak bu böyle bir oyun değil. Bu oyunun da şöyle bir sıkıntısı var çıktığından beri yüzde 50'den fazla indirim yapmıyor bu firma. Şöyle yüzde 75 falan yapıp 50 TL civarına düşse gözü kapalı alırım ancak. 30 dolar 105 TL oyunun olması zam gelme ihtimaline karşı bir parça alma isteği oluşturdu bende.

Oyunu tam bilmiyorum sandboxda inanılmaz içerik sunduğunu söylüyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz tam olarak?
Evet, sandboxu Conan Exiles gibi fakat biz base kurduğumuzda diğer oyuncular için senkronizasyon sorunu yaşamıştık. Mesela diğer oyuncular duvarlardan geçebiliyordu vs.

Bence satın alın, hızlıca bi gameplay denemesi yapın, beğenmezseniz iade edin. 2 saat içinde rahat keşfedersiniz oyunu. Bazı mekanikleri beğeneceksiniz ama dediğim gibi sürerlilik olmadığından vazgeçeceksiniz...

Oyuna başladıktan kısa bir süre sonra oyun kendisini tekrar ediyor. Sürekli aynı şeyleri yapıyorsunuz ve bunun ucu bucağı yok. Bence değmez.
Hangi kısımlar tekrar ediyor hocam? Oyunla ilgili deneyimlerinizi biraz paylaşır mısınız?

Zam gelecektir, kaçınılmaz. Paramız günden güne eriyor, alabiliyorken alın derim Game Pass istemiyorsanız.
Hocam bu TL yok mu TL valla almayacağım daha da fazla indirim bekleyeceğim bazı oyunları da almama sebep oldu. Bu aralar bazı oyunlar kafayı karıştırıyor tabi. Cyberpunk'ta da yaşamıştım bunu onu aldım. No Man's Sky'ı pek almayı düşünüyorum onun gibi.

Hangi kısımlar tekrar ediyor hocam? Oyunla ilgili deneyimlerinizi biraz paylaşır mısınız?
Bu oyun temelde keşif üzerine kurulu. Oyunda yaptığınız iki şey var; gelişmek ve gezegenleri gezerek keşfetmek. Birkaç gezegen keşfettikten sonra hepsinin birbirine benzediğini fark edersiniz. O fark edişten sonra oyunda yapacağınız her şey kendisini tekrar edecek.

Hocam bu TL yok mu TL valla almayacağım daha da fazla indirim bekleyeceğim bazı oyunları da almama sebep oldu. Bu aralar bazı oyunlar kafayı karıştırıyor tabi. Cyberpunk'ta da yaşamıştım bunu onu aldım. No Man's Sky'ı pek almayı düşünüyorum onun gibi.
Yakın zamanda birkaç oyunun kur düzenlemesi yapılmış. Fallout serisi zamlanmış mesela. Çok üzücü bir durum gerçekten beni de üzmeye başladı. Subnautica Below Zero 50₺ iken aldım, 249₺ olmuş.

Hocam çıkacağı zaman ben çok heyecanlı idim. Heyecanım oyundan daha yüksek olduğu için de böyle yorum yapıyorum. Ayrıca ilk başlarda çok zevkli olmasına karşın bir zaman sonra monotonlaşıyor.
Oyunun kısa süre sonra tekrar etmesi hep aynı şeyleri yaptırıp saat kastırmasından dolayı aslında geçirilen fazla saatlerin oyunun özgünlüğünden değil de grind yaptırmasından dolayı 105 TL ben de etmeyeceğini düşünüyorum. Aynı şeyleri yaptırmasaymış daha özgün şeyler yaptırsaymış uzun saatler geçirmek için alabilirdim de fiyatının 50 TL gibi fiyatlara eğer düşerse o zaman değerlendirmeyi düşünüyorum. Ondan dolayı almaktan vazgeçtim. Düşerse 50 TL civarına bakabilirim pek düşeceğini zannetmesem de. Oyunu istek listemde çürümeye devam etmeye bırakıyorum tekrardan. Cevap verenler için teşekkür ederim.

Yakın zamanda birkaç oyunun kur düzenlemesi yapılmış. Fallout serisi zamlanmış mesela. Çok üzücü bir durum gerçekten beni de üzmeye başladı. Subnautica Below Zero 50₺ iken aldım, 249₺ olmuş.
Yapacak bir şey yok hocam. Firma ederinden fazla para istiyorsa oyununa almayız. Game Pass'e ya da Epic Games kuponları gibi başka platformlara bakarız. En kötüsü almayız. Her oyuna zam geliyor diye oyunun ederinden fazla para verme gibi lüksümüz yok. En kötü oynamayız dediğim gibi.

Oyunun kısa süre sonra tekrar etmesi hep aynı şeyleri yaptırıp saat kastırmasından dolayı aslında geçirilen fazla saatlerin oyunun özgünlüğünden değil de grind yaptırmasından dolayı 105 TL ben de etmeyeceğini düşünüyorum. Aynı şeyleri yaptırmasaymış daha özgün şeyler yaptırsaymış uzun saatler geçirmek için alabilirdim de fiyatının 50 TL gibi fiyatlara eğer düşerse o zaman değerlendirmeyi düşünüyorum. Ondan dolayı almaktan vazgeçtim. Düşerse 50 TL civarına bakabilirim pek düşeceğini zannetmesem de. Oyunu istek listemde çürümeye devam etmeye bırakıyorum tekrardan. Cevap verenler için teşekkür ederim.

Yapacak bir şey yok hocam. Firma ederinden fazla para istiyorsa oyununa almayız. Game Pass'e ya da Epic Games kuponları gibi başka platformlara bakarız. En kötüsü almayız. Her oyuna zam geliyor diye oyunun ederinden fazla para verme gibi lüksümüz yok. En kötü oynamayız dediğim gibi.
Şu anda tüm ülkeyi Game Pass ve Amazon Prime sırtlıyor gerçekten...

Ben anlatamadım fakat siz anlamışsınız. Önemli değil. İyi forumlar.

Geri
Yukarı