No Man's Sky keşfedilen yerleri tekrar bulamamak

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Merhaba. No man's Sky'a başladım, oyunun başlarında bir gezegende trade outpost keşfetmiştim bir şeyler satıp alabiliyordum ancak şu anda hiçbir yerde işaretli değil daha önce keşfettiğim yerleri de bulamıyorum. Galaktik haritaya girdiğimde aynı sistemin içini detaylı olarak göremiyorum sadece galaksileri görüyorum. Bir de gezegenlerin haritası var mı onu merak ediyorum. Biraz satacak malzemem var onları satıp yeni gemi almak istiyorum ancak hiçbir uzay istasyonu görmedim nasıl bulacağımı da bilmiyorum.

Ben oyunu hiç oynamadım yalnız bu oyun gezegenleri otomatik olarak rastgele oluşturuyor diye çıkmıştı. Belki de o yüzden bulamıyorsunuz.

Merhaba. No man's Sky'a başladım, oyunun başlarında bir gezegende trade outpost keşfetmiştim bir şeyler satıp alabiliyordum ancak şu anda hiçbir yerde işaretli değil daha önce keşfettiğim yerleri de bulamıyorum. Galaktik haritaya girdiğimde aynı sistemin içini detaylı olarak göremiyorum sadece galaksileri görüyorum. Bir de gezegenlerin haritası var mı onu merak ediyorum. Biraz satacak malzemem var onları satıp yeni gemi almak istiyorum ancak hiçbir uzay istasyonu görmedim nasıl bulacağımı da bilmiyorum.
Gezenlerdeki outpostları bulmak için uzay üstlerinde haritacı var oradan harita alıp gezende açmanız gerekiyor. Eğer outpost tarzı bir yer varsa gösterir.
Genelde neredeyse bütün sistemlerde uzay üstü bulunuyor. Gemide tarama yapınca yeri görünür hemen.

Ben oyunu hiç oynamadım yalnız bu oyun gezegenleri otomatik olarak rastgele oluşturuyor diye çıkmıştı. Belki de o yüzden bulamıyorsunuz.

Çoğu gittiğiniz gezegene şanslıysanız bir daha gidebiliyorsunuz zaten oyunda 10-15 tür gezegen var bir daha girmek için daha önceden istasyon oluşturmanız lazım

Gezenlerdeki outpostları bulmak için uzay üstlerinde haritacı var oradan harita alıp gezende açmanız gerekiyor. Eğer outpost tarzı bir yer varsa gösterir.
Genelde neredeyse bütün sistemlerde uzay üstü bulunuyor. Gemide tarama yapınca yeri görünür hemen.
Uzay üssü dediğiniz uzay boşluğundaki istasyonlar mı hocam? Ben gemi almak istiyorum ancak daha uzay istasyonu da bulamadım nasıl bulacağımı da bilemiyorum uzayda tarama yapınca yakınlardaki trilium içeren kayaları gösteriyor başka bir şey göstermiyor. Bir de nasıl topladığımı bilmiyorum ama envanterimde 15x Navigate Data gibi ismi olan bir item var bunu nasıl kullanabilirim?

Uzay üssü dediğiniz uzay boşluğundaki istasyonlar mı hocam? Ben gemi almak istiyorum ancak daha uzay istasyonu da bulamadım nasıl bulacağımı da bilemiyorum uzayda tarama yapınca yakınlardaki trilium içeren kayaları gösteriyor başka bir şey göstermiyor.
Evet, istediğiniz geminin sahibiyle konuşup gemisini satın alabiliyorsunuz. Gemisinin önünde bekleyen NPC'lerden bahsediyorum. Şu anda tam hatırlayamıyorum en son aylar önce girmiştim ilk görevleri yaptınız mı o yüzden görünmüyor olabilir.

Geri
Yukarı