No signal hatası

CakiMontana

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar az önce bilgisayarı çalıştırdım herhangi bir sorun yoktu. Sonra monitörde ekran kartına giden kaboyu kasanın arkasından tutup çıkardım( klavyenin kablosunu vs) sonra hepsini yerine taktım ama no signal hatası alıyorum ayrıca sürekli olarak kapanıp açılıyor her seferinde no signal yazıyor. Kendi kendine monitör no signal diyor. Sonra tekrar açmaya çalışıp yine no signal deyip kapanıyor. Sonra yine aynısı sonra yine aynısı bu şekilde devam ediyor. RAM'leri söktüm taktım durum yine aynı. Ne yapmamı önerirsiniz?

Not: Eski bir monitör olduğu için VGA dönüştürdü ile kullanıyorum. Aşağıdaki videolarda da görebilirsiniz sorunu.

16968805637541055502481496295076.jpg

Eğer tüm bu yaşadığın problemler sırasında kasada bir problem yok ise muhtemelen dönüştürücün bozulmaya başlıyor. Farklı bir dönüştürücü ile dene.

Muhtemelen dönüştürücüde sorun var. BIOS pilini çıkarıp taktım şimdi ekran kartını falan da çıkarıp taktım. Zaten son zamanlarda ekrandaki yazılarda kayma oluyordu. Ne monitörde ne ekran kartında bir sorun olmamasına rağmen. Önerebileceğiniz bir ürün var mı acaba?

Muhtemelen dönüştürücüde sorun var. BIOS pilini çıkarıp taktım şimdi ekran kartını falan da çıkarıp taktım. Zaten son zamanlarda ekrandaki yazılarda kayma oluyordu. Ne monitörde ne ekran kartında bir sorun olmamasına rağmen. Önerebileceğiniz bir ürün var mı acaba?
Açıkçası ben bu dönüştürücü illetine ebediyen son vermek için en sonunda elimdeki VGA monitörü satıp HDMI ve DP bulunan bir monitör aldım ve artık native bir şekilde ekran kartı ile monitörü birbirine kavuşturdum, memnunum. Eğer imkanın var ise monitörünü yenile, yoksa yapacağın bir şey yok, yeni bir dönüştürücü almaya bak.

Açıkçası ben bu dönüştürücü illetine ebediyen son vermek için en sonunda elimdeki VGA monitörü satıp HDMI ve DP bulunan bir monitör aldım ve artık native bir şekilde ekran kartı ile monitörü birbirine kavuşturdum, memnunum. Eğer imkanın var ise monitörünü yenile, yoksa yapacağın bir şey yok, yeni bir dönüştürücü almaya bak.

Teşekkürler.

Arkadaşlar yeni dönüştürücü aldım şuan sorun kalmadı, dönüştürücü bozuk uş tahmin ettiğim gibi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı