No Signal hatası

melih vatansever

Hectopat
Arkadaşlar, yeni bir bilgisayar aldım her şey tamam. HDMI kablosunuda taktım ekran kartına sonra monitöre fakat bilgisayarım açıldıktan sonra bayağı bir fan sesi yapıyor. 2 3 dakika Windows'ta görüntü alıp birden ekranım gidiyor ve no Signal hatası alıp simsiyah ekranla kalıyorum. Bilgisayarım daha yeni acaba ne gibi bir yanlış yapıyorum, bunun çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI kablosunun iyi takıldığından emin ol ve monitörün üzerinde ki butonlar ile takılı olan görüntü sağlayıcı modunun seçilmiş olduğundan emin ol.

Monitörün marka ve modelini söyler misin ? Daha kolay yardımcı olabilirim .

Monitörün marka ve modelini söyler misin ? Daha kolay yardımcı olabilirim .
Ramlerinizi çıkartıp tekrar takın. Eğer sorun düzelir ve bilgisayar açılırsa, ramlerinizi test edin.
dostum hiç söküp takmadım hazır kurulum ekstradan testte etmişlerdi acaba. pc çalışıyor şuan normal

Şimdi monitörün içerisinden display port kablosu mı çıktı HDMI mı ?

Bir de şimdi monitörün ya arka kısmında yada alt kısmında tuşlar olur kontrol et tuş varsa her tuşun altında işlevi yazar zaten ordan tuşa basarak taktığın görüntü giriş kablosunun modunu seçmen gerekiyor sonra ekran gelir zaten . Anlayamazsan kendi monitörümden video çekip atabilirim.

Acaba monitör ve PSU güç kablolarını karıştırdım dicemde ikisini de denedim sadece birinde 2 3 saniye diğerinde bir 1 2 dk durup gidiyor ekran.
Şimdi monitörün içerisinden display port kablosu mı çıktı HDMI mı ?

Bir de şimdi monitörün ya arka kısmında yada alt kısmında tuşlar olur kontrol et tuş varsa her tuşun altında işlevi yazar zaten ordan tuşa basarak taktığın görüntü giriş kablosunun modunu seçmen gerekiyor sonra ekran gelir zaten . Anlayamazsan kendi monitörümden video çekip atabilirim.
bir tuş buldum hdmi 1 hdmi 2 felan diyorda getiriyorum üstüne bırakıyorum birşey olmuyo
Acaba monitör ve PSU güç kablolarını karıştırdım dicemde ikisini de denedim sadece birinde 2 3 saniye diğerinde bir 1 2 dk durup gidiyor ekran.

bir tuş buldum hdmi 1 hdmi 2 felan diyorda getiriyorum üstüne bırakıyorum birşey olmuyo
hdmida çıktı dp kablosuda

hdmida çıktı dp kablosuda
Dur video atıcam sana 1 dakika bekler misin hemen

Geri
Yukarı